Skocz do zawartości

demontowanie gałki i nakładki hamulca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
witam

jak zdemontować gałkę zmiany biegów i nakładkę hamulca recznaego w oplu astrze II ?

 

Witam co do recznego to jeszcze nie wiem a galke krec i ciagnij do gory i zejdzie,tydzien temu wymienialem i nie mialem wiekszych problemow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Odnawiam temacik :mrgreen: No to jak z gałką biegów to wiem i dzięki za informacje ale jak jest ze zdemontowaniem mieszka na dole??Tzn jak jest przymocowany ten"stary" mieszek??jest jakaś ramka czy coś??Bo nowy co kupiłem jest na takiej gumce rozciągliwej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

..odnawiam .. dokladnie .. tez chyba chcial bym mieszek zmienic :mrgreen:

Bo jak to bywa w astrze i mojej Viki - mieszki nie wygladają ladnie ....

 

Kto sie pokusi o instrukcję ?? z foto

 

p.s- post w Astra...ale sądze ze to samo jest chyba w Vektrze??

Heparo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to ja się pokusze o demontaż gałki :wesoly:

Więc jak widać gałka jest na takim "jakby" gwincie ale wystarczy trochę kręcenia i pociągania i zejdzie bez problemu :)

 

Odnośnie mieszka to jest on zamocowany na takim plastikowym prostokącie na dole "taka ramka" .Połączone są ze sobą za pomocą zszywek, więc wystarczy je porozginać i zejdzie bez oporu, u góry jest taki plastikowy zacisk (czy jakoś tak) ja u siebie to poprostu rozciołem i zeszło bez problemu.

 

Z ręcznym jeszcze nie próbowałem Pozdrawiam i życzę miłej zabawy :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok dzieki:) Browarek leci do Ciebie a ja lecę hehe do garażu z operacją "mieszek":D

 

 

Heh już po wszystkim.Zajęło mi to 20 minut i nawet gałki zmiany biegów nie musiałem zdejmować:mrgreen: Ten mieszek co kupiłem przechodził przez nią na styk:) A co do ramki to pociągnąłem energicznie na dole tzn przy hamulcu ręcznym a nie od deski rozdzielczej i ramka wyskoczyła....odczepiłem stary mieszek tzn stary był powkładany w krawędzie specjalne na ramce.Włożyłem nowy....zacisnąłem na górze opaskę zaciskową i wygląda pięknie:) :wesoly: mała rzecz a cieszy heh.Co do mieszka to kupiłem z allegro z przesyłką wyszło mi 25 zł i spodziewałem się jakiejś czarnej ceraty "made in china" a dostałem bardzo ładny mieszek z oryginalnej czarnej grubej skóry.Jak by ktoś chciał tego allegrowicza od którego kupiłem to piszcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności