Skocz do zawartości

Zafira C 2.0 skrzynia F40 problem z przełączaniem biegów


Gość jakubek90210

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakubek90210

Witam .Po wymianie sprzęgła mam problem z wrzucaniem biegów 1 i 2.nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany.Gdy dźwignia jest w pozycji jałowej przesuwanie prawo - lewo jest z dużo większym oporem niż było wcześniej.Gdy przesunę w prawo i włączam 1 bieg słyszę stuknięcie z pod lewarka. Dalej z 1 na 2 w połowie odległości lewarek przechyla się w lewo i dochodząc do pozycji biegu 2 cofa się delikatnie w prawo .
W jaki sposób można wyregulować mechanizm? Czy są tu tak jak w innych modelach pozycje serwisowe?
Zdjąłem dzisiaj pokrywę i okazało się iż element zaznaczony na czerwono dotyka (ociera się ) o inny zaznaczony na niebiesko
6e55e89d7346.jpg
Do zdjęcia pierścień niebieski na dźwigni był odpięty celem polepszenia widoczności.
785f82064249.jpg
Czy taki element(zaznaczony na zielono) nie powinien być także od strony zaznaczonej na czerwono (oznaczenia na dwóch obrazkach)?

Edytowane przez jakubek90210

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj zdejmuje się cięgła/linki z wybieraka. Przy dźwigni nic się nie robi. Coś musiało tam się zepsuć. I chyba problem tkwi w tych elementach co zaznaczyłeś na zdjęciu. Jest to Zafira C i będzie ciężko o informacje, chyba że posiada ktoś z kolegów to po jakimś czasie wrzuci. Na tym pierwszym zdjęciu nie ma nic połamanego, żadnego plastiku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakubek90210

Nie znalazłem nic złamanego.Element zaznaczony na czerwono nosi oznaki przytarcia -wydaje mi się iż powinna tam być taka sama kulista wypustka jak ta zaznaczona wyżej kolorem zielonym. Dźwignia nie ma żadnego luzu .Do wymiany sprzęgła było wszystko ok. Myślę iż podczas wymiany mechanik mógł coś uszkodzić lub zmienić np obrócić linkę przy wybieraku o np180°.To są tylko moje przypuszczenia ,mechanik twierdzi iż niczego nie zmieniał i wszystko jest ok.i po przejechaniu 500-600 km wszystko wróci do normy ,nie mniej jednak zdjął osłonę drążka i coś tam manipulował.Obecnie musiałem wyjechać do pracy i jestem naprawdę daleko od tego warsztatu.

Jedyne co mnie zastanawia to miejsce gdzie stykają się dwa elementy zaznaczone na czerwono i niebiesko(nie znam nazw tych elementów i dlatego tak to opisuję) są posmarowane smarem chociaż nie wydaje mi się by w poprawnej pozycji dotykały do siebie(tarły). Jutro postaram się zrobić dokładniejsze zdjęcia -co nie jest proste.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś od początku źle wchodzi to raczej się nie ułoży. Mam Vectrę C i skrzynie F40, też już pewnie są inne rozwiązania jak w Zafirze C. Ale ja rozpinałem tylko przy wybieraku i nie było później żadnych problemów z wrzucaniem biegów. Jeśli 1 i 2 wchodzą ciężko i nie jest to wina zapowietrzonego wysprzęglika, to raczej problem jest w tym mieszku. A co mechanik tam nabroił to można się tylko domyślać. Jak po wyjeździe z warsztatu auto nie działa tak jak poprzednio to od razu trzeba zawracać i niech poprawiają. Pewnie nie małe pieniądze tam został za naprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakubek90210

Komplet sprzęgła plus koło dwumasowe -LUK i półośka lewa 4300 pln.Co do mechanika serwisuję już tam kilka lat(już drugą zafirę) i nigdy nie było problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności