Skocz do zawartości

Błędy Opel Meriva A 2003, 1.6 benzyna


Gość darekldz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

           Od około tygodnia zaskakuje mnie Meriva, a dokładnie jej zapalające się kontrolki od ładowania akumulatora oraz od kontroli trakcji. Alternator jest ok, ma ładowanie, akumulator ma 2 miesiące i również jest ok. Oprócz tych dwóch kontrolek, zegary padają, wskazówki lecą w dół ale auto jedzie, nie gaśnie. Czasami, a raczej dość często od chwili jak te kontrolki pojawiły się i zegary zaczęły szaleć po zgaszeniu auta i próbie jego uruchomienia, naprawdę ciężko je odpalić, no strach auto zgasić ;) Takie błędy jak na zdjeciu widoczne są po podłączeniu pod komputer. Czy to problem ze sterownikiem silnika? Wcześniej czyli na przełomie 4 miesięcy miałem problem z wyłączającym sie wspomaganiem kierownicy i widocznym EPS na desce. Po zgaszeniu i odpaleniu wracało do normy ale od miesiąca tego problemu nie ma, ale pojawiły się kolejne, o których napisałem :) Elektryk powiedział, że jakiś moduł padł w zegarach i trzeba go wymienić, bo przez to zegary padają i kontrolka od ładowania i trakcji świeci się. Zegary odłączyłem, wtyczki popryskałem kontaktem mimo iż były czyste i to nic nie pomogło. Kolejna sprawa to jak zamontować sterownik silnika w inne miejsce aby temperatura i drgania nie dobijały sterownik? Macie jakieś zdjęcia jak to zrobiliście?

Dziękuje i pozdrawiam

 

meriva AAAA.jpg

Edytowane przez darekldz
stylistyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy poprawione?

Te bezpieczniki sprawdzone?

 

2020-09-01_195717.jpg

2020-09-01_195824.jpg

 

 

P1482 to błąd związany ze zwarciem lub przerwą 

 

 

Trzeba sprawdzić czy przekaźnik nie jest sklejony.

 

 

 

 

Błąd U2107

 

 

Sprawdź połączenie pinu 11we wtyku X55

 

2020-09-01_201141.jpg

 

 

 

 

 

2020-09-01_201228.jpg

 

 

Z pinem 75 wtyku X46 2020-09-01_201328.jpg

 

 

 

 

 

 

Oraz pin 43 w X55 z pinem 99 w X46

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Serdecznie dziękuje uzytkownikowi adam1954, wtyczki, kostki, bezpieczniki posprawdzane okazało się, że wina leży po stronie sterownika silnika. Oddano do naprawy i po podlączeniu wszystkie błedy zniknęły wraz z objawami opadających zegarów.

Jedyne co mnie jeszcze trapi to długie kręcenie przy odpalaniu auta, niekiedy 3 albo 4 razy muszę długo kręcić, a jest tak prawie zawsze po nocy, a za dnia jest ok za pierwszym razem odpala ale i tez czasem troche dluzej trzeba kręcic albo za 2 razem odpali wiec rożnie to bywa.

Zauważyłem, że przy długim kręceniu słychać chyba z prawej strony z tylu za siedzeniem kierowcy albo pod siedzeniem kierowcy taki jakby opór, jakby coś się zapychało jakby miało problem z przepływem, a w momencie gdy juz odpali to słychać jakby odpuscilo. Wiem,  że na tylnim siedzeniu jest pompa paliwa i moze ona szwankuje ale dajcie znać jakie jest Wasze zdanie na ten temat, co moze byc problemem? Jak mozna zdiagnozować działanie pompy paliwa?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej auto rożnie odpala na ogol teraz za pierwszym razem wiec jest ok :) Trochę czasu minęlo auto mało kiedy stoi wiec może coś musiało sie odmulić.

Temat do zamknięcia bo naprawa sterownika silnika pomogła.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności