Skocz do zawartości

Opel Astra H - czujnik temperatury wentylatora


Gość patryk99_1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie w którym miejscu znajduję się czujnik temperatury który uruchamia wentylator. Mój silnik to Z 16 XER, wiem, że są dwa takie czujniki - jeden przy termostacie, drugi przy chłodnicy, a w Internecie można znaleźć podzielone opinie na temat tego, który odpowiada za sterowanie wentylatorem. W moim samochodzie wentylator uruchamia się nawet przy -20 stopniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu chce zabrać się za rozwiązanie tego problemu, już mam go od 2-3 lat. Na zimnym silniku pracuje wentylator, kiedy temperatura osiągnie około 50 stopni to przestaje pracować. Czyli najlepiej na początku wymienić czujnik przy termostacie, on nie jest wkręcany tylko z oringiem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patryk99_1 napisał:

W końcu chce zabrać się za rozwiązanie tego problemu, już mam go od 2-3 lat. Na zimnym silniku pracuje wentylator, kiedy temperatura osiągnie około 50 stopni to przestaje pracować. Czyli najlepiej na początku wymienić czujnik przy termostacie, on nie jest wkręcany tylko z oringiem? 

Oj chyba to jedyna opcja - https://allegro.pl/oferta/opel-astra-h-zafira-b-vectra-c-termostat-gm-oe-7843403704?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe+-+Układ+chłodzenia+silnika&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci|1539874513|g|c&ev_adgr=|107703952230|446096348325|&utm_term=aud-462909978407:pla-461336306151||-|-20852|&utm_content=|pla|mc:140097851-p:7843403704|&gclid=Cj0KCQjwoJX8BRCZARIsAEWBFMLCoq70DEHuJmzU-RhowbjNFxuhqzPVNN2tMhPKSkNbflpjSvHvZDwaAsDJEALw_wcB

Ale mogę się mylić - możesz spróbować wymienić sam czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak zbudowany i jest na spinkę to nowy oring, silikon w spraju i powinno się udać.

Tu masz podpowiedź jak u ciebie wygląda czujnik temperatury - po VIN powinno się wyświetlić co masz założone w fabryce - https://opel.7zap.com/pl/car/a04/p/1/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku nic tobie nie da wymiana termostatu z czujnikiem temperatury nawet jak go odłączysz wentylator nie ma prawa chodzić pierwsze to sobie podłącz kompa :) i zprawdz bloki pomiarowe \wartości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odłączę czujnik to wiadomo, że nie będzie działać, komputera niestety nie mam, a chciałbym zaryzykować przed wizytą u elektryka i sam coś wymienić bo to groszowe sprawy taki czujnik, a to chyba będzie najbardziej prawdopodobną przyczyną? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności