Skocz do zawartości

corsa E 1.4 90km brak klimy i zasilania na włącznikach. Komputer ją uruchamia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z klimatyzacją w corsie E mojej żony. Chciałem uruchomić ostatnio klimę żeby odparowały szyby i niestety, ale ani przycisk klimy, ani obiegu wewnętrznego tak jakby nie działa. Nie oświecają się diody na nich. Przycisk szyby tylnej działa ok. Oczywiście pierwsze co to sprawdzenie bezpieczników. Są OK (te bez napięcia sprawdziłem omomierzem). Komputer nie ma błędów. Podjechałem do znajomego bo mój delphi nie bawi się z oplem i dał test sprężarki. Klima ruszyła bez problemu przez test, ale na wyłącznikach nie oświeciły się diody w tym. Ma ktoś schematy i wie które bezpieczniki i przekaźniki są odpowiedzialne za klimę ? Chciałbym przeanalizować całą trasę od wyłączników, po skrzynki bezpiecznikowe i przekaźniki aż do ECU, ale przydały by się jakieś wskazówki. Przy okazji rozbierania dołożę sobie prawe lusterko podgrzewane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temp .otoczenia była za niska.

Nie wiem jak jest w CE ale może byc jak w wielu autach że jak jest poniżej 5 st.C to się nie właczy.

Jest jeszcze opcja że masz włączony autostop.

Poczytaj instrukcję obslugi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12c było wczoraj. Poza tym to jest idealna pogoda na załączanie klimy żeby szyby odparować. Opel nie ma start-stop. Klima manualna. Zawsze działała w każdych warunkach. Nawet zimą zapalały się diody na przełęcznikach. Dzisiaj jechałem nią przez dzień i można sobie klikać w guziczki i nie reagują. W sobotę będę dłubał prawdopodobnie jak czas pozwoli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.05.2023 o 23:10, Betkowskiserwis napisał:

Witam czy udało ci się rozwijać problem z klim

 

Tak. Nie miałem zasilania na moduł. Nie pamiętam który to był kabelek bo to dawno było. W każdym bądź razie był przerwany przewód od bezpiecznika 18 do panelu klimatyzacji. Jeżeli nie świecą diody klimy i obwodu zamkniętego to raczej to. Jeżeli po przekręceniu na szyby klina rusza to też raczej to. Bo mikrostyk przy pokrętle klimy niezależnie załącza klimę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności