Skocz do zawartości

Corsa B Spalanie 10-14l


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hej Mistrzowie!! Mam pytanie co zrobic zeby moja corsinka mniej palila?? Mam corse B 1.2 motor 8V 45 konna. I w sumie to to jest najslabszy motor jaki wychodzil w corsie B (chodzi moc) a pali jak Fiat coupe 2.0 motor 16V z turbina co ma 194 kuce... co zrobic zeby mniej palila??? Dodam ze robiel juz chyba wszystko zeby zmniej szyc spanie i ni chu chu... a dokladniej to wymienilem; sonde, filtry,oleje, paski, pompe wody, podlaczalem pod kompa zeby sprawdzic czy to ten komputer, oraz mialem czyszczony czujnik cyrkulacji powietrza... i nic to nie dalo... :mrgreen: a siana juz tyle stracilem ze glowa mala... co zrobic??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To chyba busa na holu ciągasz :mrgreen:

Opory toczenia - hamulce czy nie trzymają, filtr powietrza nie zapchany?

Ale tak na dobrą sprawę to i przy tym nie powinno wychodzić 14L.

Szukałbym, czy nie ma jakichś wycieków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wymienialem tarcze, klocki i plyn... i nie powinno nic byc z tych rzeczy.... :mrgreen: a wyciekow chyba tez nie ma bo na chodniku nie ma zadnych plam od paliwa i przy klapie od zaworow tez wymienilem jeszcze uszczelke... wiec nie wiem gdzie jeszcze moze cos byc???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

za tak duze spalanie moze byc odpowiedzialna tylko sonda, jesli oczywisci nei ma wycieków, blokujacych si kół, niedogrzanego silnika itp

mialem czyszczony czujnik cyrkulacji powietrza... i nic to nie dalo

zapewne amsz egr na mysli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.2 sam z siebie juz jest mulowaty... bo co to jest 45km?? ale po wymianie sondy zlapal wigor wiec jest lepiej niz bylo (mam ja od wrzesnia jak co :mrgreen: wiec co moze byc przyczyna?? hamulce tez nie bo nie dawno byly wymieniane i nie chamuja samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Piotrastra

Mam ostatnio podobny problem z moją Corsą. Na początku jak ją miałem paliła nie więcej niż 6l jeżdżąc w trybie mieszanym. Ostatnio natomiast zaczęła palić około 9-10l. Wymienione mam filtr powietrza, olej, świece, przewody zapłonowe, ciśnienie w oponach mam nawet większe niż wskazane, a hamulce raczej nie ocierają, bo gdy jadę na luzie to bardzo powoli auto zwalnia, hamują go raczej opory powietrza. Jeżdżę bardzo oszczędnie nie kręce go wysoko, hamuje silnikiem. Czytałem trochę forum, ale za bardzo nie wiem na czym się skupić. Mogą być czujniki temperatury, pytanie, czy można je przeczyścić??

Co jeszcze może być przyczyną?? Wolałbym uniknąć mechanika, lub chociaż naprowadzić go w jakiś sposób

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrastra

tid żadnych błędów nie wykazuje, może na kompie by coś wyszło, a wycieki miałem z baku, ale jeśli było w nim 35 i więcej l paliwa, a teraz mam z 15l, i zbiornik raczej suchy i nic benzyną nie czuć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności