Skocz do zawartości

ogrzewanie tylnej szyby nie działa


Gość ErniOK

Rekomendowane odpowiedzi

Astra h 1.6 kombi 2004r Z16XEP

Ogrzewanie tylnej szyby raz działa raz nie ale częściej nie działa.
Objawia się to tym że po wciśnięciu przycisku na panelu nie zapala się kontrolka na przycisku i układ się nie załącza.
Czasami rzadko wszystko zaczyna działać.
Czasami też jeśli uda się włączyć ogrzewanie, To nie udaje go się wyłączyć. Wciśnięcie guzika na panelu nie wyłącza ogrzewania.
Ale najczęściej jest tak że włączenie w ogóle nie działa.

Byłem z tym u elektromechanika który stwierdził że układ ogrzewania jest sprawny. Ponieważ gdy załącza go z komputera to działa.
I zalecił wymianę panelu starowania. Kupiłem drugi panel używany bo cena nowego powala.
I na drugim panelu ten sam objaw.

Sprawdziłem bezpiecznik w tylnej skrzynce oraz przekaźnik, oba sprawne.
Proszę o pomoc podpowiedź co to może być co mogę jeszcze zrobić ?

Może ktoś miał podobnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adam1954 napisał:

Sprawdzić przewody od włącznika do ogrzewania i masę.

Które przewody bo tam jest ich kilka a niechce zwarcia zrobić..

 

Czy jest możliwość że mimo że klimę mam manualną w komputerze jest ustawiona auto?

Pytam bo znałem w necie ze ktos tak miał i po przestawieniu ogrzewanie zaczeło działać.

 

To chyba tu: https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=808994

Tylko że u mnie klima chodzi bez problemu..

Żeby to sprawdzić musiał bym specjalnie op-coma kupić ?

 

Zauważyłem też ze jesli wyjme bezpiecznik od sterowania nawiewem klimatyzacją i włączaniem ogrzewania szyby. To kontrolka na panelu do ogrzewania szyby sama zaczyna świecić i nieda sie jej wylaczyć.

Klima i nawiew też działają..

Edytowane przez ErniOK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ErniOK napisał:

Żeby to sprawdzić musiał bym specjalnie op-coma kupić ?

Przewody się sprawdza miernikiem.

Tylną szybę ( spirale na szybie ) też miernikiem czy nie ma czasem całkowitej przerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem że przekaźnik ogrzewania  szyby sterowany jest masą. Jeśli wezmę masę zmostkuje na nóżkę przekaźnika, ogrzewanie załącza.

Wynika z tego że problem musi być w połączeniu miedzy panelem klimy i ogrzewania a rec'iem z tyłu.

Że z panelu nie da się wysterować tej masy

 

Pytania

1)

który pin na panelu klimy i ogrzewania odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby, tzn za sterowanie tą masą?

2)

I jak ten kabel potem idzie na tył, czy przez łączniki w drzwiach kierowcy i pasażera za kierowcą ?

 

3)

Jak potem panel klimy i ogrzewania wie czy włączyć kontrolkę ogrzewania szyby, czy jest jakiś sygnał powrotny do panelu ?

Edytowane przez ErniOK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa nie steruje załączniem ogrzewania szyby.

Masa od ogrzewania to przewód brązowy i idzie prosto od grzałki do karoserii .

Zasilanie idzie z reca wtyk XR2 pin 4 przewodem czarnym +

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22/01/2021 o 10:44, adam1954 napisał:

Masa nie steruje załączniem ogrzewania szyby.

Masa od ogrzewania to przewód brązowy i idzie prosto od grzałki do karoserii .

Zasilanie idzie z reca wtyk XR2 pin 4 przewodem czarnym +

Cześć

Port przekaźnika ogrzewania tylnej szyby K2 w skrzynce w bagarzniku ma dwa sloty. 85 masa i 86 zasilanie.

Sprawdziłem że po odpaleniu auta na slocie 86 pojawia się napięcie. 

Jeśli w port włożę przekaźnik i do nóżki która wchodzi do slotu 85 (masa) podłącze masę z zewnątrz, wtedy przekaźnik sie załącza.

Stąd wnioskuje że przekaźnik sterowany jest masą. I po włączeniu przycisku ogrzewania szyby ta masa nie dochodzi..

Chyba że źle to rozumiem to proszę o wytłumaczenie ?

 

Druga sprawa to to że na angielskim forum Astry znalazłem że ktoś miał podobny problem. I tam gdzieś  w instalacji jest ponoć filtr przeciw zakłuceniowy ,który ponoć robi problemy tego typu.

Czy ktoś wie gdzie on jest dokładnie ?

Edytowane przez ErniOK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adam1954 napisał:

2021-02-06_234340.png

2021-02-06_234441.png

2021-02-06_234607.png

 

 

737 to przyłącze masy które pokazane na ostatnim rysunku

Dzięki.

 

A gdzie jest filtr przeciw zakłuceniowy ? Bo na angielskim forum pisali że on może powodować zwarcie i takie problemy jak w tym temacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności