Skocz do zawartości

Wskaźnik paliwa wariuje Meriva B 1,7cdti


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrykjawa

Witam. Od bardzo niedawna jestem współwłaścicielem MeryB (autko żony).

Problem jaki zauważyłem to wariująca wskazówka poziomu paliwa. Auto miało 1/4 zbiornika paliwa troszkę pojeździliśmy po mieście i zapaliła się kontrolka rezerwy. Na stacji tankowanie i po 20 litrach pierwsze odbicie pistoletu - myślę pewnie piana i dolałem "strzelając" do 30 litrów na full. Odpaliłem auto a rezerwa nadal świeci . Powrót do garażu i próba dobrania się do zbiornika a tu zonk - Meriva nie ma dojścia od góry :(.

Położyłem się pod samochodem i zobaczyłem wiązkę idoącą na górę zbiornika. Kiedy ją poruszałem wskaźnik pokazał full i zasięg paliwa na około 900km.

Następnego dnia Żona pojechała do pracy i wskazania były OK (powoli zmniejszał się zasięg wraz z przejechanymi kilometrami) do czasu az nie wjechała na szutrową drogę z dziurami . Wtedy wskaźnik znów zaczął opadać. Wieczorem sprawdziłem poziom paliwa na wyświetlaczu i zasię znów się unormował.

Czy spotkał się już ktoś z podobnym problemem? Podejrzewam przetartą wiązkę elektryczną na zbiorniku, ale może to zły trop.

Na razie nie zrzucę zbiornika bo jest pełny paliwa, jednak może ktoś zasugeruje inny kierunek poszukiwań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

U mnie auto stalo u elektryka, poprawil wiązki i to podkutkowalo na chwilę... Moja meriva ogolnie jest felwrna albo mam problem ze znalezieniem dobrego mechanika i elektryka, ktory przez chwile poszuka przyczyny a nie wymienia. Auto jest juz po wymianie komutera swiec, pojezdzilo miesiac i powtórka z rozrywki. Stanął i skontaktuj sie z serwisem... Stoi u mechanika tym razem będzie sprawdzal i wymienial regulator... Podobno problem jest z podawaniem paliwa. Szczerzę to juz mam dość zgadywania i wymiany co chwilę nowych czesci. Dodam ze auto kupione w marcu 2021 roku i podejrzewam ze poprzedni elascicuel zaleczyl problem na chwilę i sprzedal dalej... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności