Skocz do zawartości

[Video] Opel Astra J 1.4 Turbo (A14NET) - Pominięcie elektrozaworu obejścia turbosprężarki


Gość hapvlz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć,

 

https://www.youtube.com/watch?v=WWLPFELr4cE&t

 

Dla zainteresowanych na nagraniu przedstawiam proces modyfikacji pracy układu dolotowego/turbosprężarki w Opel Astra J 1.4 Turbo (A14NET).
Modyfikacja również będzie pasować na autach takich jak: Chevy Cruze, Chevy Sonic.

 

Benefity uwzględnione przez użytkowników którzy zastosowali modyfikację to:
- Elastyczniejsze auto w całym zakresie obrotowym
- Zmniejszenie się ilości oleju w układzie dolotowym
- Efektywniejsze przyspieszanie
- Źródła podają że samochód wyciąga dodatkowo ~10-15KM

 

Opel Astra J 1.4 Turbo (A14NET) - Pominięcie elektrozaworu obejścia turbosprężarki
Materiał nie został wykonany przez mechanika, lecz przez osobę bez większego doświadczenia, zaczynającego swoją przygodę z mechaniką samochodową.

Film powinien zostać odebrany jako dodatkowy materiał, lecz nie jako film instruktażowy.


Jeśli wykonałem którą czynność niepoprawnie, niepotrzebnie - zostaw komentarz, pomoże mi to nie popełnić tego samego błędu ponownie.
Zachęcam do polubienia materiału oraz zostawienia subskrypcji, zmotywuje mnie to do tworzenia kolejnych materiałów.

 

Pozdrawiam,

Michał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja, jako mechanik:

Turbina najprawdopodobniej jest nieco wylatana i żeby ciśnienie doładowania wynosiło tyle, ile należy, sterownik cały czas nakazuje zamknięcie dumpvalve'a, czyli jest non stop dociśnięty czyli stale pracuje tak, jak po modyfikacji... W pełni sprawna turbina przy pominięciu tego zaworu wygeneruje przeładowanie - na 100%, bo szukając kiedyś przyczyny błędu odłączyłem ten zawór i natychmiast pojawiło się przeładowanie. Jeśli teraz wymienisz turbinę na nową, to błędy powinny się natychmiast pojawić. Kwestia kolejna: dumpvalve (tak samo jak wastegate) jest bardzo ważnym zaworem i musi działać, bo jeśli ciśnienie przekroczy wymaganą wartość, to zawór ten powoduje upust ciśnienia na dolot do turbiny czyli wpływa na obniżenie ciśnienia przed przepustnicą. Jeśli ciśnienie będzie zbyt wysokie (np. wskutek nagłego zamknięcia przepustnicy - zdjęcie nogi z gazu) to turbina dostaje i to naprawdę zdrowo. Skończy się to dla turbiny bardzo szybko. Trzeba będzie ją regenerować czy wymieniać.

To NIE JEST dobre rozwiązanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności