Skocz do zawartości

Opel Movano 3.0cdti zd3


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez felus11,

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczòr wszystkim :rolleyes:jest to moja pierwsza wizyta jak i proszę o wyrozumiałość ,szukałem wszędzie i pytałem nigdzie nie ma mojego problemu ,posiadam Opel Movano 3.0cdti .kod Zd3 silnik 2006 r136km,wiem że temat był nie jeden na temat ciśnienia w zbiorniczku lecz konkretnej odpowiedzi nie ma i nie mam ,zanim zdejmę głowicę sam robię naprawy chcę być pewny ,bardzo proszę o wyrozumiałość ,więc opiszę problem ,powstaje ciśnienie w układzie chłodzenia gdzie po pewnym czasie płyn wyrzuca korkiem ,korek sprawny na bagnecie zero objawòw czego kolwiek na korku oleju zero objawòw typu majonez krople płynu ,nie kopci wogle silnik trzyma temperaturę cały czas ròno obroty silnika nie falujá wszystko opròcz ciśnienia jest ok,silnik ma przejechane 26000 proszę was o mądrości bo nie mam kogo się u mnie zapytać konkretnie ,robiłem test płynem po czasie zmienił kolor ,czy to możliwe że to chlodniczka EGR czy co ,nie mam pomysłu i nawet z kim na ten temat zamienić słowo :unsure:

Bardzo przepraszam przebieg 260000:rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor się zmienia więc  coś się dzieje.

Na razie nie ma objawów masełka czy bąbli bo może to być początek poważniejszej awarii.

Sprawdził bym na początek kompresję .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Bardzo miło że moje zapytanie nie poszło w cichą dal:)adamie1954 ,tak jakie myśli mi nachodzą odnośnie propozycji sprawdzenia to myślę że jest ok ,dlatego że czy stał dużo i w zimnym wystarczy jak to się mòwi pali od strzała :rolleyes:w mrozy ,od zużycia oleju odpoczywam bo nie zaglądam nie pije go,nie ubywa ,no i przy słabej kompresji nie palił by tak dobrze może i by kopcił troszkę a tu nic jego spaliny pachną:rolleyes:tak gość na przeglądzie powiedział,dlatego taki rebus :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego pomierzył bym kompresję.

Można jeszcze zaślepić EGR i pojeździć tak .

Mogą się spaliny dostawać do ukladu i też może podnieść ciśnienie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chodzi mi po głowie ta chłodnica EGR co jest z tyłu ,takie złe dojście jest do niej ,bo słyszałem właśnie przypadki by pierw ją może jakoś oblukać zanim ściągnę głowice ,a to koszta nie małe ,nie był katowany silnik i nie jest przebieg jak wspomniałem 260000 z groszem i to mi nie daje spokoju .

Tak się adamie1954 minęliśmy w słowie ,tam kurde kiepskie dojście ale jak mrozy zejdą trochę zabiorę się za to ,busik mam kontener duży i nie mieści się do garaży moich ,więc muszę pod chmurką robić ,jak nie dam rady tak to po prostu wywalę motor na zewnątrz bo nic mi do głowy nie przychodzi ,dziwne objawy ;)no nic bardzo dziękuję naprawdę za dobre słowo po nocy nie będę męczył kota ,dobrej nocy i pozdrawiam serdecznie cię adamie1954.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry ☺️ wszystkim temat o którym pisałem i za poradą Adama ,wielki szacunek za komunikat ze mną odnośnie ciśnienia w układzie w moim Movano ,wszystkie drogi po sprawdzeniu doprowadziły do niestety wyjęcia silnika i rozebraniu go całego by blok planować jak i głowice oczywiście wszystko wymienione co tylko dałem radę sam ?dumny jestem i odpalił pięknie i chodzi tak samo i nurtuje mnie pytanie przejechałem na oleju wstępnie 5w40 2 tys z groszem już i moje zapytanie ?jak olej docelowy bo ile czytam tyle podają różnie ,proszę tak mi podpowiedzieć bo mam mętlik a nie chciał bym powalić mojej pracy ,pozdr ☺️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności