Skocz do zawartości

Wymiana silnika 2.2 16V


Gość Yamakasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yamakasi

Witam .Mam silnik i chce go wymienić Jak czynności trzeba wykonać w kolejności aby wyjąć wózek s silnikiem w 2.2 16V bo to podobno najprościej mam garaż z podnośnikiem ale tego jeszcze nie robiłem .Był bym wdzięczny z pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wpadłem na pomysł żeby kupić silnik z budą a pytanie brzmi czy nie łatwiej jest zamienić wózek wraz z silnikiem miej roboty i łatwiej ponadto mam podbośnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz podnośnik to sobie sam odpowiedziałeś na pytanie.

Mniej pracochłonne jest wyjęcie całego napędu wraz z układem zawieszenia.

Spuszczasz płyny i czynnik klimy (zabezpieczasz osuszacz - chyba że masz nowy), odpinasz wydech, dźwignie biegów (ja zaznaczałem markerem żeby w to same miejsce wpiąć), odpinasz wiązkę silnika ze skrzynki bezpieczników (wychodzi cała kostka po odkręceniu śruby), wtyczkę od kompresora klimy, na lewym nadkolu za obudową filtra powietrza jest wtyczka 2 pinowa od startera i centralki ABS.

Kolumny "Mcpersona" to po 3 nakrętki na podszybiu - ciężki dostęp ale dają się odkręcić - przy okazji możesz sprawdzić stan górnego mocowania łożyska i t p, ja wyciągałem dla ułatwienia mechanizm wycieraczek).

Pozostały tylko przewody od podciśnienia - ale to już musisz sam ogarnąć bo większość autek miała to modyfikowane - najczęściej pasek osprzętu je przecinał przewód w stronę akumulatora podciśnienia. 

Ale jak będziesz miał dawcę w nadwoziu to na nim możesz potrenować.

Zaciski hamulca przedniego zostawiałem podwieszane w nadwoziu, wiązki od czujników ABS mają kostki na ramie pod zbiornikiem spryskiwacza a z lewej nie pamiętam ale chyba przy tej kostce od rozrusznika.

Ja miałem osobny kabel plusowy i minusowy od klem  do silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał Grzegorz odpowiedż jak dla mnie wyczerpującą teraz mam covida ale jak będzie po wszystkim to biorę się do roboty widzę źe masz wiedzę to jeszcze jedno .Budę którą kupiłem ma szyberdach da radę zrobić to samemu czy potrzebne śą jakieś wzmocnienia na dachu nadmieniam że oryginału jeszcze nie oglądałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci bo ja szyberdachu nie miałem, natomiast różnic poszukać możesz w  katalogu - https://opel.7zap.com/pl/car/

W dziale nadwozia jak i wyposażenie wnętrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności