Skocz do zawartości

jaki płyn do wspomagania


Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe czy też jest w dwóch kolorach

Z tego co tu spotkałem wynika że nie! tylko kolor czerwony bo jest mieszalny Z d-2 i D3 Ale czerwony! nie zielony Dodatkowo nie zrozumiane dla mnie jest że wyłączony jest kolor zielony!! czyli ten do układu z elektryczno hydraulicznym wspomaganiem! Ale to też jest przecież dextron 2.. Co prawda maja inne kody!! ale jak jest mieszalny to coś tu nie gra! http://moto.allegro.pl/item653420814_olej_plyn_opel_dexron_ii_dexron_iii_dexron_vi.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam :)

 

Ja tak w sumie mam pare pytan apropo plynu ... bo bylem w salonie Opla i maja Dexrona 6 ale tylk ow kolorze czerwonym a raczej taka wisnia inna sprawa ze maja dexrona 2 ale tez czerwony i mowia ze zielony trudno dostac ... i teraz takie pytanie czy mozna zielony spuscic a lac czerwony ? czy tu juz specyfikacjam a znaczenie bo o tym wogle nie wiem ... a takze mi chłop w sklepie poelcal ATF bodajze mowi ze zielony i do opla pasuje ... czy jak wleje ten zielony czy nie bedzie zadnych konskewkencji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JWP, z tego co mi wiadomo to zalecany jest tylko i wyłącznie zielony.

bo bylem w salonie Opla

i mowia ze zielony trudno dostac

no masakra,a gdzie niby szybciej,ja ostatnio kupowałem ten olej w serwisie w Szczecinie i nie było żadnego problemu,dodam że nawet był tańszy jak na allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

znaczy zle sie wyrazilem bo we Wrocławiu jest salon serwis i wszystko na miejscu i maja z tym problem a objezdzilem caly wrocek i dexrona nikt nie ma a jak juz to czerwony a jakby anwet ze specyfikacja kupowac chocby na allegro to i tak przysla czerwony tak jak jeden znajomy zamowil wlasnie po numerkach ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale serwisów masz tam chyba więcej

jeśli masz problem tak jak mówisz, to szukaj gdzie indziej

np tu

http://moto.allegro.pl/item683060447_olej_plyn_wspomagania_zielony_opel_astra_vectra.html

http://moto.allegro.pl/item683060393_olej_plyn_wspomagania_zielony_opel_astra_vectra.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Panowie jestem tutaj nowy...mam pytanie bo pada mi przekładnia kierownicza w mojej vicki - juz dość mocno slychać stukanie na kostce i czy :

1. nie jest to groźne? dodam, że w zawieszeniu nie mam żadnych luzów,

2. przekładnia jest nieszczelna i puszcza płyn - słyszałem, że można zalać coś gęstszego co ją uszczelni i na jakiś czas pomoże??? czy to prawda? nie chce załatwić pompy wspomagania.

Od razu dodam, że wiem, że powinienem wymienić lub zregenerować przekładnie, ale obecnie mam ciężką sytuację finansową :/

Proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość robertnet

mam we wspomaganiu olej (płyn) żółty kolor

ktoś może wie, jakiej marki jest ten plyn jest??

GM są żółte i czerwone z tego co wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem żółty i na 100% był to GM.A tak na marginesie,kiedyś w sklepie zapewnili mnie że Febi M6162 jest z nim mieszalny więc kupiłem na dowlekę (później się okazało że to mineralny płyn)ale śmigam tak drugi rok i jest ok. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Ja miałem

żółty i na 100% był to GM.

dzięki daro

jutro dzwonię do ASO i zamawiam, jeśli jest (bo na allegro nie ma)

 

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 22:16 ]

niestety ASO twierdzi ze nie ma żółtych GM.

na allegro jest tylko 1 żółty

http://www.allegro.pl/item1080184177_plyn_olej_do_wspomagania_zolty_febi_mercedes.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ASO twierdzi ze nie ma żółtych GM.

Jak kupiłem samochód to między innymi papierami była faktura z ASO a na niej wymiana linki hamulca ręcznego,jakiegoś przewodu od zbiorniczka płynu wspomagania i samego płynu GM.Gdy sprawdzałem poziom to okazało się że trochę go brakuje więc z ciekawości wyciągnąłem go strzykawką i był żółty.Więc skoro na fakturze była wymiana i poprzedni właściciel ją potwierdził to co oni tam wlali ? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności