Skocz do zawartości

bębny i szczęki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

mam do was kolejne pytanko, otóż chciałem kupić bębny i szczęki do mojej astry ale z tego co sie doczytałem to są dwa rozmiary:

 

bębny (200/38/54mm) i (200/53/67mm)

szczęki (200x46mm) i (200x29mm)

 

pomóżcie które mam kupić dodam że autko to astra f 1.4NZ 91r hatchback

numer nadwozia (jesli jest potrzebny :/ ) to: W0L000053N2554063

 

dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz z zewnatrz. Beben wchodzi troszke (na szerokosci) w obudowe ale to tylko gdzies tak z 5-7 mm. Jednak tez ma swoja grubosc wiec trzeba odliczyc tez cos kolo tego wiec jak zmierzysz na szerokosci- tyle co widac to powinno byc okolo tej wartosi prawidlowej szerokosci. Ogolnie tak mi sie to wydaje bo bazuje na bebenach jak mialem w poprzednim aucie(megane) ale tam tez wtosowana lucasa czy bendixa wiec firmy te same chyba co w oplu vw itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

problem w tym ze musiałbym sciagac a sa tak zapieczone ze boje sie ze cos rozwale a nie mam na wymiane

Ja do zdjęcia bębnów używałem młotka uderzając z boku w bęben do momentu aż się rozruszało. Nic się uszkodzić nie powinno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

aby sciągnąć bębny musisz przez otwór w miejscu szpilki włożyć śrubokręt i podnieść klin naciągany sprężynką można poświecić sobie lampą i będzie wiadomo o co chodzi : wówczas szczęki ci sie zbliżą do wewnątrz i po kilku uderzeniach młotkiem w czoło bębna powinien bez większego problemu zejść pracuje w serwisie samochodowym i wiem jak to działa więc każdy może dać sobie rade ... pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jarek85, to są interesujące Cię dane:

Astra F 1,4 hb/sal moc - 44-60kw/tj. 59-81km, rok - 09/91-08/94, numeracja wg TRW(Lucas):

GDB1040 - klocki

DF1608 - tarcze: średnica-235,8mm; grubość nom.-12,6mm; min.-9,7mm

GS8542 - szczęki: średnica-200,0mm; szerokość-29,0mm (wąskie)

DB4021 - bębny: średnica: nominalna-200,0mm, maksymalna-201,0mm;

głębokość wew.-37,5mm; grubość całkowita-56,5mm; otwór-57,0mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego jarek85, to są interesujące Cię dane:

Astra F 1,4 hb/sal moc - 44-60kw/tj. 59-81km, rok - 09/91-08/94, numeracja wg TRW(Lucas):

GDB1040 - klocki

DF1608 - tarcze: średnica-235,8mm; grubość nom.-12,6mm; min.-9,7mm

GS8542 - szczęki: średnica-200,0mm; szerokość-29,0mm (wąskie)

DB4021 - bębny: średnica: nominalna-200,0mm, maksymalna-201,0mm;

głębokość wew.-37,5mm; grubość całkowita-56,5mm; otwór-57,0mm

DAROMV6 jak zwykle bezbłędny dziękuje bardzo......kolejny raz dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności