Skocz do zawartości

Opel Movano 3.0dci 2006 r


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez felus11,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim :)znawcom tego modelu ,Mam na imię Mirek i jakiś czas temu prosiłem o pomoc odnośnie zapytania o mój problem jakim było i jest spaliny w zbiorniczku płynu chłodzącego ,nie otrzymałem odpowiedzi więc chcę wyjąć silnik i bardzo bym prosił o kilka porad takich praktycznych by to poszło sprawnie ,mam pojęcie o mechanice i napewni dobrze zrozumiem porady :) bardzo proszę o pomoc .

Dodam że taka decyzja zapadła by wyjąć motor by zobaczyć chłodnicę EGR jeśli będzie sprawna zdjąć głowice i wymienić uszczelkę ,mam cichą nadzieję że może to będzie chłodnica EGR ,na tą chwilę silnik nie grzeje się brak masła w oleju pod korkiem jak i czysto na bagnecie .silnik wogle nie kopci i nie wiem co jest tego powodem :) rebus jest a szkoda mi go tak katować nie być pewnym co jest silnik ładnie odpala mało pali po za testem na płynie zbiorniczka i wykazało spaliny :(pozdr.i proszę o pomoc jak wyjąć silnik bez problemów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dziękuję ci adam1954 zrobię tak bo każda uwaga pomoc i rada jest cenna :) mój bus ten jest pierwszym tego typu ,i zawsze to coś nowego i mądre rady są bardzo cenione :) dziękuję ci za twój czas poświęcony by odpisać .cenię cię i szanuję :) dobranoc pozdr cię:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry wszystkim :)dla przypomnienia ,jakiś czas temu zapytałem na forum odnośnie problemu z spalinami w płynie chłodzącym Opel Movano 3.0 2006r.więc z porad ktòre otrzymałem by sprawdzić chłodnicę EGR .i tak zrobiłem ,wszystkie symptomy jednak wskazują uszczelka głowicy ,i moje zapytanie czy muszę koniecznie wyciągać silnik czy mogę normalnie zdjąć głowice bez wyjmowania go ? Proszę o podpowiedź :)

Dodam że nie jestem może wybitnym mechanikiem :)robiłem tego typu naprawy lecz w samochodach osobowych nie typu jak teraz mój busik :)po prostu aby uniknąć niepotrzebnych może błędów wolę zapytać :)znawcòw Movano Master tego typu silnika 3.0 zd3 ,będę wdzięczny za jaką kolwiek pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności