Skocz do zawartości

Klimatyzacja - przekaźnik


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.08.2021 o 14:07, bogoes napisał:

Nie wiem, czy temat już rozwiązałeś, jednak chciałbym tylko swój drobny błąd poprawić, żeby inni poszukujący rozwiązań się nie pomylili, otóż część opli (sądząc po braku elementów i instalacji) jest wyposażona w wentylator pracujący na dwóch biegach (pojedynczy rezystor ze złączem 2pinowym), także trochę niepotrzebnie namieszałem... cóż, brałem pod uwagę jak to było w dwóch oplach z którymi miałem do czynienia. 

Witam, czy problem został rozwiązany???? Ponieważ interesuje mnie co było przyczyną. Mam u siebie też taki problem. Byłem sprawdzić czynnik i jest w klimatyzacji a pomimo to sprężarka się nie włącza. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Cewkę sprawdzałeś? Najczęściej ona jest winna. Sprawdź czy dochodzi do niej napięcie .

Z tego co wiem ( meriva b 1.7 2011)to tam nie ma cewki ( chyba), kabel na sprężarce jest podłączony przewodem do tylnej części sprężarki. Sprawdziłem napięcie i wychodziło jakieś dziwne 0,99v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cewka sprzęgła klimatyzacji raczej powinna być. Za tarcza która napędza pasek klinowy. 

Podaj typ sprężarki, a jeśli nie potrafisz odczytać bo czasem coś przeszkadza to wrzuć foto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 01:24, Marcin 83 napisał:

No cewka sprzęgła klimatyzacji raczej powinna być. Za tarcza która napędza pasek klinowy. 

Podaj typ sprężarki, a jeśli nie potrafisz odczytać bo czasem coś przeszkadza to wrzuć foto

Sprężarka to Delphi, zrobiłem zdjęcia. IMG_20220627_094421.thumb.jpg.aa6dffffba8a50506c28e81991538013.jpg

Teraz, Meriiva napisał:

Sprężarka to Delphi, zrobiłem zdjęcia. IMG_20220627_094421.thumb.jpg.aa6dffffba8a50506c28e81991538013.jpg

 

IMG_20220627_094346.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź czy jak włączasz to cewka łapie , jak nie to napięcie na cewkę podaj i będziesz wiedział już gdzie problem. Z wymiany cewki manuał gdzieś tu wrzucalem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 01:01, Meriiva napisał:

Z tego co wiem ( meriva b 1.7 2011)to tam nie ma cewki ( chyba), kabel na sprężarce jest podłączony przewodem do tylnej części sprężarki. Sprawdziłem napięcie i wychodziło jakieś dziwne 0,99v

 

Masz rację. Twoja sprężarka nie ma sprzęgła. Jest sterowana zaworkiem. Podjedź do kogoś kumatego bez sprzętu niewiele sprawdzisz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd, na szybko wpisałem model i cewka , i wyskoczyła mi cewka do kupienia. Z tym że nie do tej sprężarki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Problem rozwiązany, okazało się że winnym była tarcza sprzęgła sprężarki, gdy chodził samochód to sama sprężarka się nie kręciła, śruba która jest na samym środku nie kręciła się razem z kołem. Po włożeniu klucza i próbie odkrecenia śruba się kręciła bez żadnych oporów. Po odkrecenia tarczy okazało się że są ścięte wszystkie frezy na tarczy i w ten sposób po uruchomieniu klimy nie chodziła. Po zamówieniu i wymianie na nową klima ożyła i chłodzi. Pozdrawiam 

 

Screenshot_20220703_121743_com.android.gallery3d.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności