Skocz do zawartości

Klimatyzacja - przekaźnik


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek2304

Witam serdecznie.

Czy jest szansa, ze ktoś z Was posiada schemat przekaźników do Merivy B 2010r. lub wskaże, który przekaźnik odpowiada za klimatyzacje? 
 

problem polega na tym, że po nabiciu klimatyzacji po 3 dniach przestała działać. Leci ciepłe powietrze. Podłączyłem maszynę i czynnik jest w układzie. Obstawiam przekaźnik lub czujnik ciśnienia. Niestety nie mam komputera żeby sprawdzić czy jest błąd od czujnika. Może ktoś miał podobny problem? 
 

w załączniku zdjęcie. 
https://zapodaj.net/5399d0234ed3c.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po prostu sprawdzales czy jest napiecie na cewce kompresora?

https://bezpieczniki.net/opel-meriva-b-2012-2016-bezpieczniki-schemat/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz identyczną skrzynkę bezpieczników co corsa D... dziwi mnie tylko, bo wygląda na to, że nie masz włożonego przekaźnika (K5) od klimy. Poniżej screen z corsy opisami przekaźników. Zauważyłem, że brakuje także bezpiecznika od klimy (FU2, 7,5A). Może masz coś niesprawne w układzie klimatyzacji i umyślnie ktoś wyjął przekaźnik i bezpiecznik:o

Edit2: Patrząc na Twoje zdjęcie zauważyłem też, że brakuje Ci przekaźnika od 2-go biegu wentylatora chłodnicy, masz tylko od 1 i 3 biegu.:shock:

1062848064_przekaniki.thumb.jpg.be4dc8fe26abd1306c7b747e69a13ead.jpg

 

bezpieczniki.thumb.jpg.59d84b9c83dd435657c8cfc76a60e82a.jpg

Edytowane przez bogoes
dodanie grafiki i tekstu... dodanie tekstu

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek2304

O ile ten schemat się zgadza to super dziękuje bardzo! Sprawdzę. 
Poprzedni właściciel prawdopodobnie mógł wyjąć ten bezpiecznik i przekaźnik bo miał przetarty wąż od klimy i założył krótszy pasek żeby omijał sprężarkę no i przy okazji jeszcze wyjął ten przekaźnik. 
kupię włożę i zobaczymy.

jeszcze pytanko bo mechanikiem nie jestem, mogę normalnie ręcznie wyjac te przekaźniki? Testowo wyjmę od klaksonu sprawdzę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, tylko prawdopodobnie zapisze się błąd B2750 (sygnał dźwiękowy, przerwany obwód lub napięcie za niskie), przynajmniej u mnie był taki błąd po wyjęciu przekaźnika sygnału dźwiękowego, ale nie skutkuje to żadnym problemem z samochodem. Błędy można skasować... tak na marginesie uzupełnij profil o kod silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek2304

Przełożyłem ale problem polega teraz na tym, ze w miejsce przekaźnika od klimy albo wentylatora bieg 2 jest plastik zamiast tych blaszek czyli tzw atrapa? 
czyli skrzynka jest przystosowana do samochodu bez klimatyzacji? Muszę teraz poszukać skrzynki gdzie mogę wszystkie przekaźniki podłączyć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tym "że po nabiciu klimatyzacji po 3 dniach przestała działać. Leci ciepłe powietrze". To jak ci to wszystko działało przez 3 dni jak brakuje kilku klamotów????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja wymiękam, nie wiem co dalej Ci poradzić, jak jesteś dobrym elektrykiem, to sprawdzaj przewód po przewodzie (gdzie idą i kolorystykę)... na początek ściągnij (np. z portalu sympatycznego gryzonia) TIS2000 i tam są interaktywne schematy (z przekrojami i kolorami przewodów, widokami złączek i elementów, odnośnikami do dalszej części....), choć Meriwy_B tam nie ma, ale Meriwy_A były tworzone na płycie Corsy, także nawet są wspólne książki do napraw, więc pewnie i wiele wspólnego z corsą ma i Mery_B (choćby taka sama skrzynka bezpiecznikowa)... choć ja też nie jestem mechanikiem i już pewnie za wiele Ci nie podpowiem... mi wygląda to na jakieś ręczne przeróbki "złotej rączki".
Może lepiej oddać do jakiegoś dobrego elektryka samochodowego, a może warto skontaktować się z poprzednim właścicielem i podpytać, co było z tą klimą cudowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.07.2021 o 23:41, Tomek2304 napisał:

Przełożyłem ale problem polega teraz na tym, ze w miejsce przekaźnika od klimy albo wentylatora bieg 2 jest plastik zamiast tych blaszek czyli tzw atrapa? 
czyli skrzynka jest przystosowana do samochodu bez klimatyzacji? Muszę teraz poszukać skrzynki gdzie mogę wszystkie przekaźniki podłączyć? 

Nie wiem, czy temat już rozwiązałeś, jednak chciałbym tylko swój drobny błąd poprawić, żeby inni poszukujący rozwiązań się nie pomylili, otóż część opli (sądząc po braku elementów i instalacji) jest wyposażona w wentylator pracujący na dwóch biegach (pojedynczy rezystor ze złączem 2pinowym), także trochę niepotrzebnie namieszałem... cóż, brałem pod uwagę jak to było w dwóch oplach z którymi miałem do czynienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności