Skocz do zawartości

Problem wypadanie zapłonu 2 cylinder + losowo


Gość stozio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z corsa 2000rok. 1.4 benzyna . Wypadanie zapłonu . Błędy dodatkowo P0101 (przepływka), plus sonda lambda 2 , plus te wypadanie zapłonów. Nikt już nie wie co poradzić. Wymienione świece na Boscha, wymieniona cewka na delfi, komputer sprawdzony wszystko ok w firmie która się tym zajmuje , zrobiona głowica , splanowana plus naprawa zaworów , przepływka wymieniona na nową markową pod typ silnika . Nie wiem już co można zrobić . Po wymianie tej przepływki zauważyłem że czasem chodzi normalnie tak na kilka sekund po czym znowu wariuje, słychać po dźwięku tłumika ( pyrka :) ). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź jeszcze czujnik temp. płynu, ciśnienie paliwa , zaworek par paliwa , oraz wiązka przewodów .

Do tego jak możesz mieć wymienianą przepływkę jeżeli domyślam się że masz Z14XE a tam jest tylko czujnik temp. powietrza dolotowego

A to by świadczylo że sterownik jednak ma feler skoro pokazuje coś czego nie masz

 

Do tego masz LPG  więc jego wpływ też trzeba wykluczyć (czyli jazda na samym PB)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik płynu wymieniłem wczoraj , dodatkowo nie wyświetla mi się temperatura  na zegarku ale to raczej nie będzie robić problemu . Gdzie znajduje się ten zaworek ?. Na gazie chodzi tak samo jak na benzynie , więc ciśnienie paliwa musi być dobre 

Wymieniłem czujnik temp. powietrza dolotowego a nie przepływke :). Te błędy są , co jakiś czas wyskakuje wypadanie zapłonu , po kasowaniu wyskakuje to co w załączniku 

Screenshot_2021-09-25-10-52-44-583_org.prowl.torque.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zrobiłeś kilometrów na samym Pb?

Zmierzyłeś ciśnienie paliwa że twierdzisz iż dobre?

Zdiagnozuj auto porządnym komputerem diagnostycznym a nie zabawką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem filtr powietrza i okleilem klejem wszystkie elastyczne połączenia na dolocie i 20 minut chodził dobrze , pojadę na diagnostykę tak jak mówisz i dam znać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po walce problem ciągle jest , wymieniłem popychacze bo elektryk sugerował po sprawdzaniu że to to( wtryski podają paliwo odpowiednio , wymieniłem sondę za katem bo był błąd , wymieniłem pompę paliwa , filtr paliwa, świece na orginał, cewka kupiona Delphi CE10000-12B1 podobno taka ma być (może się mylę ). Kompresja jest bo sprawdzana , cały czas wypadanie zapłonu na 2 cylindrze lub losowe, nie wiem co już , czujnik tem wymieniony , komputer był na sprawdzeniu ale przed wizytą wykasowałem błędy może dlatego nic nie znaleźli . Głowica zregenerowana , nikt nie wie co może być 

Dodatkowo elektryk wyłączał programowo cylinder 2 i nie było reakcji , resztę jak wyłączał to ostro szarpało autem , sprawdzał czy na wtryski idzie sygnał to szedł na wszystkie cylindry ,powiedział że wtrysk albo popychacze ,wtrysk zamieniłem ( dodatkowo dałem inna listwę z wtryskami )popychacze wymieniłem wszystkie . Dalej to samo ten silnik z14xe to jakiś feler 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jeszcze można zrobić . Chyba pojadę z ECU do innej firmy . Dodam że na ssaniu chodzi lepiej , przyspiesza do czasu zadławienia jak by go ktoś złapał za zderzak , ale jak puszcze gaz i nim powachluje to znowu dobrze przyspiesza 

Jakie ma być ciśnienie na listwie ??. Jak odłączam wtyczkę od zaworku od odpowietrzania skrzyni korbowej bo to o ten ci chodziło to nie ma różnicy  

W dniu 26.09.2021 o 23:10, adam1954 napisał:

Ile zrobiłeś kilometrów na samym Pb?

Zmierzyłeś ciśnienie paliwa że twierdzisz iż dobre?

Zdiagnozuj auto porządnym komputerem diagnostycznym a nie zabawką

Kilometrów zrobiłem od usterki z 1000

 

Ciśnienie na listwie jakie ma być ?. Jeżeli zle to co może być przyczyną. 

 

Zdiagnozowane profesjonalnym sprzętem 

Błąd wypadanie zapłonu na 2 cylindrze 

Wypadanie zapłonu losowo 

A kupiłem jak już był spartoliony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym bp bo gaz nie działa , bo gazownik powiedział że czujnik temp gazu jest uszkodzony a poza tym musi być sprawne auto żeby działa instalacja  normalnie . Gaz się załącza i pochwili rozłącza 

 

A jeżeli pochodzi parę minut na postoju to tak samo chodzi silnik jak na benzynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności