Skocz do zawartości

Odpowietrzanie sprzęgła Astra h 1.7 110KM


Gość Jarek.B
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Gość Jarek.B,

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę wcisnąć płynu hamulcowego(sposobem "od tyłu") przez poluzowany odpowietrznik znajdujący się przy skrzyni(ani za pomocą strzykawki,ani za pomocą ciśnienia podanego z zacisku hamulcowego). Co robię źle?

1.Czy przy tej czynności, zbiorniczek wyrównawczy płynu powinien być zakręcony?

2.Czy za słabo odkręciłem odpowietrznik?(bo w sumie to tylko go poluzowałem pół obrotu)

3.Czy wciskając płyn przez odpowietrznik, powinienem to robić w fazie powrotu pedału sprzęgła do górnego położenia?

Nadmieniam,że wcześniej usunąłem stary płyn(pompując pedałem sprzęgła) przez ten odpowietrznik, oczywiście przez wężyk, do bańki ze starym płynem hamulcowym i teraz w układzie POMPA (przy pedale sprzęgła) - WYSPRZĘGLIK nie ma płynu hamulcowego.

Edytowane przez Jarek.B
Doprecyzowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.:)ale...Wciskać płyn przez odpowietrznik odkręcony 2-3 obroty, przy odkręconym wlewie zbiorniczka wyrównawczego.Ok.

Edytowane przez Jarek.B

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Rzeczywiście ażeby odpowietrzyć sprzęgło Opla Astry H 1.7CDTI wystarczy: 

1. Zapewnić minimum stanu w zb.wyrównawczym płynu hamulcowego(by wtłaczając płyn "od dołu" nie wylał się ze zbiorniczka).

2.Zdemontować podstawę aku.

3.Założyć przewód, podłączony do strzykawki ze 100ml płynu hamulcowego, na odpowietrznik przy wysprzęgliku(na skrzyni biegów, można podłożyć szmatkę pod odpowietrznik).

4.Spowodować aby powietrze z przewodu strzykawki znalazło się w górnej części strzykawki(aby powietrza nie wtłoczyć do odpowietrznika).

5.Odkręcić, trzy obroty, odpowietrznik przy wysprzęgliku, na skrzyni biegów(potrzeby będzie klucz pł.17-jako kontra i płaska 11 do odkrecenia odpowietrznika). 

6.Odkręcić nakrętkę zb.wyrównawczego płynu ham.

7.Wtłoczyć płyn hamulcowy(nie wszystek, zostawić odrobinę przed odpowietrznikiem, aby nie zapowietrzyć układu. Wtłacza się bez najmniejszych problemów).

8.Zakręcić odpowietrznik i zb.wyrównawczy płynu ham.

9.Co najmniej dwa razy, powoli nacisnąć pedał sprzęgła.

GOTOWE- sprzęgło odpowietrzone:ok:

P.S. Aby nie wtłoczyć starego płynu, należy go wcześniej zlać, przez otwarty odpowietrznik, do jakiejś butelki(i oddać zużyty płyn do MPGK).

   Jeśli u Ciebie operacja się nie powiodła, to dlatego że:

1.Pompa/siłownik sprzęgła(ten przy pedale) jest uszkodzony.

2.Uszkodzony jest WYSPRZĘGLIK w skrzyni biegów. 

3.Nastąpiła nieszczelność w układzie.

Edytowane przez Jarek.B

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności