Skocz do zawartości

Po wymianie uszczelki nadal wywala płyn


Gość Piter1369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym prości kogoś o radę

Vectra c 1.8 140 km Silnik po wymianie uszczelki planowaniu głowicy wymieniony termostat.Problem z wywalaniem płynu nadal został ale ujmę to w mniejszym stopniu.Gdy jeżdżę bez włączonej klimy silnik osiąga temperaturę 92 stopni i wtedy zaczyna wywalać płyn i twardnieją węże gdy włącze klime załącza się wentylator  Temperatura momentalnie spada do 90 i węże są miękkie takie jakie powinny być  Ktoś mógłby doradzić co jest nadal nie tak ? Będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Piter1369

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić tytuł bo nic nie mówi. Jaka jest wydajność pompy wody, chłodnica nie jest zakamieniona, jaki był wlewany płyn chłodniczy tylko G12 czy co popadło? A uszczelka wymieniona tak profilaktycznie czy głowica była poddawana testom? Klima widocznie odciąża układ, jeszcze jest nagrzewnica. Trochę dużo poszlak, a zrobiłeś chyba najgrubszy temat na pierwszy ogień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdy coś odciąży układ jest wszystko okey Nie dodałem jeszcze gdy włącze ogrzewanie jest tak samo temperatura spada węże z automatu robią się miękkie 

Nalany G12 głowica była sprawdzana 

Pompa zdjęta sprawdzona Wydajności nie podam nie znam Chłodnica nie była sprawdzana może tam jest problem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się nagrzewa w środku, jest gorąco jak temp. jest ustawiona na maxa? Trzeba wykluczyć chłodnice i nagrzewnice, oby nie był żaden kanał wodny przytkany na bloku czy jakimś króćcu. 

 

Jeszcze można podmienić korek na zbiorniku wyrównawczym, ale z tego co pamiętam wystaje króciec ze zbiorniczka wyrównawczego w razie przelania płyn sam wyleci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grzeje bardzo dobrze Jeszcze jest takie coś nie wiem czy ważne ale jak włączyłem na maksa ogrzewanie to dwa razy nastąpiło takie sekundowe przerwanie nawiewu

Korek również nowy Naprawdę już nie wiem co go boli 

Edytowane przez Piter1369

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy tylko wyjąć chłodnice i przeczyścić z całego syfu co nazbierała przez lata na zewnątrz, włożyć i sprawdzić czy wszystko działa poprawnie. Płyn zlać i wykorzystać ponownie jak jest nowy. Powinna dołem wyjść chyba było jakieś podtrzymanie na sankach na dole, nie pamiętam już trochę przerobiło się aut przez ostatnie dwa lata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do chłodnicy nikt nie zaglądał A pytanko jeszcze mam bo sąsiad Janusz powiedział że blok silnika może być pęknięty ale gdyby był pęknięty to płyn by wywalało cały czas nie zależnie od ogrzewania i klimy Na mój rozum.I na komputerze u mechanika wgl nie wczytywało czujnika wentylatora 

 

 

Edytowane przez Piter1369

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, byłyby ubytki na zewnątrz bądź wewnątrz i szłoby do spalania albo w glebę. Też jak się zostawi wodę w takim układzie i są mrozy to może rozwalić blok, woda wtedy zwiększa swoją objętość, nie na darmo mówią, że woda skałę drąży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Vectra, mi się trafiła prawdziwa perełka wśród skarbonek, kilkanaście błędów ogarnąłem i został tylko jeden z jakimś stopniem wentylatora, pogoniłem w cholerę. Ale buta miała i fajnie liniowo przyspieszała, no i słabo zakręty robiła bo tył myszkował. Ale to nie auto pod rajdy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności