Skocz do zawartości

instalacja do Astry II 1,4 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zainstalowac gaz do Astry II kombi 1,4 16V z 99r. Nie wiem jaką instalacje wybrać. Pomóżcie.

:!:

Jeśli macie też jakiś zakład w Trójmieście specjalizujący się w LPG, którego plecacie to też będę wdzięczna za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wyregulowana i założona II generacja będzie śmigać jak ta lala :!:

 

ale lepiej sekwencja się sprawuje, ale wiadomo droga.

 

ja tez mam ten sam problemik 8)

 

[ Dodano: Czw Sie 10, 2006 21:07 ]

Generalnie cena czyni cuda i przemyśl ile bedziesz autkiem jeźdiła ? ja zakładam II generację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestem wielkim znawca ale w ciagu kilku lat jazdy na LPG zobaczyłem jak czasem sprawy wygladaja.

Polecam inst.IIgen. po pierwsze tansza przy zakupie a po drugie dobrze wyreg.nie powoduje żadnych problemow.

Koszt rózny w zal.od firmy ale średnio w Trójmiescie mozna załozyc od 1500zł do 2000zł. i to całkiem dobrą.

Jeśli chodzi o pkt.instalacyjne z dobrych zakładów to Gdynski ser.w którym pieć lat temu ja zakład.inst.GPGA M.Cwynar na ul.Krasickiego 34 w Gdyni , nastepnie to Elpigaz przy Rębiechowie. Jest jeszcze jeden zakład ale w Wejherowie Euro-Expert sa sprawdzeni. I unikaj gazownikow na Żabiance w dawnym serw.sam.ameryk. narazali wielu ludzi na dodatkowe koszty!

Ja mam instalacje Lovato z Autronic700 i tylko reg.okresowo, wymieniam filtry i inne podzespoły eksploatacyjne, leje paliwo i nic nie remontując przejechałem150tys/km. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sekwencję. Kosztuje teraz tyle, co 4 lata temu IIgeneracja. Ponadto silnik nie stracimocy i będzie zużywał mniej gazu. Do opla w gdansku poleciłbym zakład na ul. Do studzienki we wrzeszczu. Tam zakładałem gaz II gen 3 lata temu do omegi 20 16V i przez te lata nie miałem znią problemów. Wówczas właściciel teżmiał takie autko, więcznał się trochęna oplach. W espace zakładałem w elpgazie przy lotnisku i niestety często strzelało, a tego ople nie lubią. Jedynie co misię podobało, to że wskaźnikpaliwa wskazywał poziom gazu podczas jazdy na gazie. Poza tym, jeśli nie robi ci różnicy polecam szukać firm w Starogardzie. tam zakładając zaoszczędzisz jakieś 500zł. Teraz do zafiry za sekwencję zapłaciłem 2800, a w Gdansku chcieli od 3500 w zwyż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio wyslalem moje zapytanie do kilku firm zajmujacych sie montazem gazu bo sam bylem ciekawy co oni mi polecom.

Moje zapytanie dotyczy silnika 1.6 16v (ale to to samo):

Chciałbym sie zorientowac jaka instalacje

byscie mi Panstwo polecili do takiego samochodu:

Opel Astra II (rocznik 1999) Silnik

1.6 16V

Ile by tez kosztowala taka instalacja

i czy jest to polecane aby do tego silnika zakladac gaz.. chodzi mi o awaryjnosc.

 

Otrzymalem taką oto odpowiedz:

Do Opla zalecany jest gaz sekwencyjny, wtedy auto zachowuje się tak samo jak na benzynie.

Przy tej instalacji nie będzie miał Pan żadnych problemów.

PROPONUJE INSTALACJĘ GAZOW!

 

2600 zł instalacja gazowa FORGAS (produkcja Włochy)

 

Auto odpalane jest na benzynie i po osiągnięciu odpowiednich parametrów przechodzi na gaz, a gdy gaz się skonczy powróci na benzynę.

 

Wiec chyba jest to dobry pomysl. Dodam tylko od siebie ze od paru juz osob slyszalem zeby nie kupowac silnika Ecotec (jest awaryjny)<< co Wy na ten temat sadzicie??

 

p.s- napisz prosze jaki gaz i za ile zalozyles,.., podaj rowniez spalanie i inne informacje

Dziekuje!

 

Heparo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodam tylko od siebie ze od paru juz osob slyszalem zeby nie kupowac silnika Ecotec (jest awaryjny)<< co Wy na ten temat sadzicie?

 

Z tym to akurat ja się nie zgodzę. Przynajmniej jeśli chodzi o Astrę I, którą posiadam.

Jak do tej pory żadnych problemów z tym silnikiem, mimo dużego przebiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gaz w nosie.Robię tysiaka km/mc i jakby nie liczył to dopiero może przy 3 roku gaz by się spłacił,nie licząc tłumika i wizyt w u gazownika.Z reguły nie trzymam wozu dłużej jak 3-4 lata więc mi się nie kalkuluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Astrę II 1.6 combi od 2 lat na gazie - instalacja II gen. za 2100 zł. Sprawuje się dobrze . Z powodu innych problemów auto było na hamowni i okazało się przy okazji ,że różnica mocy na benzynie i gazie wynosi do 5 KM w porywach- sądzę że tego się prawie nie odczuwa. Natomiast zatankowanie kiepskiego gazu powoduje zdaje się kłopoty z wolnymi obrotami. Moje auto spala ok. 10 lgazu na 100km lub ok 8.5 l benzyny. Przy wtrysku sekw. ta różnica by była mniejsza no ale różnica cen instalacji też zmalała do ok. 500 zł. W każdym razie dziś też bym się zastanawiał co założyć ale nie "czy założyć". Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam, odnawiam temat Astra II kombi 1,4 16V. Zdecydowałam się w końcu na założenie gazu z przyczyn ekonomicznych , dziennie robię po 80 km i to jeżdżąc przez całe trójmiasto (koszmarne korki). Potrzebuję podpowiedzi tradycyjnie jaką instalację i gdzie ją założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności