Skocz do zawartości

Błąd p0100 problem z przeplywomierzem agilla


Gość Karol6287

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol6287

Witam wszystkich forumowiczów. Przejrzałem całe forum i nie znalazłem odp na dolegliwość w agilli. Problem jest taki że auto nie pokazuje mi danych w op com na temat pracy przepływomierza dane są zerowe auto wpada w tryb awaryjny, wyskakuje błąd p0100 obwód przepływu masy i objętości powietrza niskie wejscie dodatkowo pojawia się 03400 błąd nieznany. Szukając przyczyny przejrzałem instalacje okazało się że przy kostce od przeplywki 5pin był przecięty jak by specjalnie bo kabel był założony w 2strone. Polutowalem wiązkę sprawdziłem napięcia na kostce wg schematu autodaty i niby ok ale dalej nic nie pokazuje stwierdziłem że pewnie przepływa do wymiany, w sklepie zakupiłem chińczyka podłączyłem wartości się pokazują auto na wolnych obrotach faluje błąd p0100 znika ale zostaje 03400A coś mnie ruszyło bo obudowa się różniła sprawdziłem po nr okazało się że to przepływomierz od opla 13cdti. Pojechałem wymienić dostałem 2przeplywke o tych samych nr co ma mój Bosch ale podpinam ja i nic mi nie pokazuje tak jak na mojej auto chodzi w trybie awaryjnym i po chwili wraca błąd przeplywki i 03400A błąd nieznany. EGR wyczyszczony przejrzany sondy sprawne. Może ktoś by mógł podpowiedzieć co się dzieje. Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pinach 2 i 3 masz napięcie aku ?

Na pinie 2 do masy masz napięcie aku ?

Pin 4 i masa napięcie 4.8 -5,2 

Pin 5 i masa <0.3 V

 

P0340 to problem z czujnikiem wałka rozrządu.

Tyczy pinów 3 , 4 , 21 we wtyku X47 od sterownika

 

Opisałem to dla Z10XEP bo niestety trzeba się domyślać co masz pod maską

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol6287

Tak dokładnie to jest z10xe sądziłem że napisałem a jednak nie. Takie wartości są wg autodaty na kostce i w samochodzie posiadam identyczne, dalej brak komunikacji przeplywki z sterownikiem podłączając z innego modelu komunikacja jest bo pokazują się wartości ale falują obroty. Też sądziłem że błąd 03400A to błąd P0340 prześwietlilem wiązkę wymieniłem czujnik wszystko wydaje się w porządku a błąd dalej wywala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności