Skocz do zawartości

Woda w oleju


Asykom1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo dzisiaj sprawdziłem olej i wydaje mi się ze jest takie delikatne masło, jutro zobaczę jak będzie jasno. Może ktoś podpowie czy przez nieszczelny zawór egr, lekko cieknie płyn chlodniczny, czy tedy może wlecieć płyn do cylindra. Proszę o pomoc. Auto meriva a 1.4 benzyna 2008r 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR dopuszcza spaliny do cylindra .

Więc dopowiedz sobie sam

 

 

Sprawdź odmę.

Poczytaj o maśle w z14xep

 

Poczytaj też o uszczelnieniu pompy płynu na pokrywie rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej.

Cieknie na zewnątrz to moze i do wenątrz.

Pompa wody jest mocowana do obudowy łańcucha rozrządu .

Jak padnie uszczelka to masz wodę w oleju.

Nie musi ciec na zewnątrz.

Poczytaj o mazi która się pokazuje w odmie gdy się robi którkie odcinki.

Masz wyszukkiwarkę forumową po prawej od góry , wpisz temat interesujący i zobaczysz .

O tym pisano już we wszystich modelach gdzie są silniki 1.4 i 1.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie odcinki to wiem ale pierwszy raz widziałem w oleju (tak mi się zdawało po ciemku) pod korkiem zimą zawsze było .A od czego zaczął byś sprawdzać . Pomożesz

Wpisuje w przeglądarkę i nic nie wychodzi tylko bieżące tematy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Jutro wyczyszczę węże od odmy i trzeba zrobić zawór. Ale męczy mnie masło na miarce od oleju. Skoro na bagnecie pojawił się taki to cały taki jest. Płynu ubyło z 150ml w rok prawie

Olej wymieniany 2 razy w tym czasie. Raz wlany motul, następnie wymieniony na gm. Czy możliwe ze mało jeżdżone jest w takich temperaturach i dlatego cały olej się taki zrobił 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem przejechać się w jakaś 30km trasę tam i  spowrotem i będzie 60km i zobaczyć czy coś się zmieniło. Paliwo staniało wiec jazda. 

Masz pod korkiem oleju też białą maź? W zbiorniczku też? 

Posprawdzaj wszystko na spokojnie i jutro napisz. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod korkiem oleju masło. Płyn chłodniczy czysty nic nie widać. Tylko ubywa cieknie z zaworu egr. No i ten cały olej, zdaje mi się ze mleko, ale jak pisałem sprawdzałem po ciemku jutro sprawdzę dokładnie i dam znać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj sprawdzilem olej jak bylo jasno i  jest prawidlowy, zero wody. Po ciemku w czoraj wygladal inaczej. Przy okazji w końcu zrobilem zawor egr juz nie cieknie, przt okazji wymieniony nowy plyn. Wszystko śmiga. Koszt uszczelek 20 zl 2 sztuki. W okolo 6 miesiecy uciekło mi gdzies okolo 200 ml oleju, 1 ten kwadracik na miarce. Jeszcze musze sprawdzic rozrząd podczas odpalania go rano w mrozy wali cos przez 2 sekundy podejrzewam ze łańcuch uderza o ślizgi az sie nie naciągnie. Chuba ze macie jakies inne pomysly. Jak odpalę i zgasze to juz normalnie odpala i ciuchotko chodzi cieply jak i zimny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności