Skocz do zawartości

[CB] Silnik gaśnie lub nie odpala


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich

Na wstępie chciałem powiedzieć, że przejrzałem inne posty w poszukiwaniu rozwiązania problemu, ale jednoznacznej (konkretnej) odpowiedzi nie udało mi sie znaleźć.

 

Mój problem przedstawia się następująco

Rano silnik odpala idealnie, po przejechaniu jakiegoś odcinka, gdy wyłączę silnik istnieje duże prawdopodobieństwo ze już go nie odpalę (przez najbliższe 2h). Ale nie jest to regułą, czasem cały dzień pali idealnie.

2 krotnie w takiej sytuacji udało mi się odpalić auto "na popych". Jednak teraz już jest także nie możliwe. ( i już wiem zeby tego wiecej nie robić :D)

 

podejrzewałem:

+czujnik położenia wału

+pompę paliwa

+immobilizer

+(z racji ze auto było ściągane z Niemiec, oraz z sugestii znajomego mechanika) przegladałem kable w ramach poszukiwań antynapadu

 

 

Dodam też, że jakiś czas temu, podłączałem auto do komputera i nie wykrył kompletnie nic.

 

 

Sprawdzałem ze pompa paliwa wskazuje 0,9V

Przekaźnik od pompy załącza się za każdym razem, natomiast przekaźnik wtrysku nie koniecznie. jak zamieniłem przekaźniki sytuacja identyczna. Wtedy gdy przekaźnik wtrysku nie załącza się, na świecach nie ma iskry.

 

Dodatkowa informacja która być może kogoś nakieruje - w momencie gdy nie chciał odpalić odłączyłem pompę paliwa i auto odpaliło :)

 

Sprawdzana był też czujnik temperatury.

W momencie gdy auto odpala i "chodzi" obroty są dobre, ale po jakimiś czasie 2-3 godziny auto gaśnie, samo z siebie.

 

Wymieniłem czyjnik położewnie wału ale nic sie nie zmieniło.

 

Bardzo proszę o sugestie co może być przyczyną opisanych objawów lub jak usunąc usterkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

naprawde wspolczuje ale jedyne co mi przychodzi do glowy to jakies uszkodzenie elektryczne lub brak masy. Sprawdz czy nie ma gdzies nieoryginalnych przewodow. lub czy jakas srubka z masa nie jest luzna, lub wtyczka na ktoryms z czujnikow. Jesli masz miernik sprawdz zwarcia.

 

[ Dodano: Pon Kwi 07, 2008 20:00 ]

a jaki to jest typ silnika???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ze pompa paliwa wskazuje 0,9V

Możesz wyjaśnić?

Na pompie jest takie napięcie, zamiast 12V?

Dodatkowa informacja która być może kogoś nakieruje - w momencie gdy nie chciał odpalić odłączyłem pompę paliwa i auto odpaliło http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/er.gif

Przekaźnik wyjąłeś?

 

Czy to jest x14xe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Mój silnik to 1.0 - X10XE

 

jeżeli chodzi o napięcie, nie wiem jakie być powinno - podałem takie jakie pokazał mi miernik.

 

Problem wciąż aktualny, cały czas szukam przyczyny. Mam zamiar sprawdzić cewki

(tak zasugerowano mi na innym forum). Bardzo proszę o sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie to napiecie na pompie i to, że jak rozłączyłeś, to odpalił.

Mi to wyglada na słabe styki, przy odłączaniu styk sie polepszył i pompa dobiła cisnienie.

 

A przy kłopotach z immo check miga....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli chodzi o immobilizer to jedynie wchodzi w gre to ze sam uklad przy stacyjce sie przegrzewa, bo próbowalem II kluczykiem i sytuacja.

 

Co do pompy to tłumacze sobie to tak ze poprostu zassał to co miał w przewodzie. Ale tak samo nie rozumiem dlaczego akurat odłączenie pompy spowodowalo ze auto ożyło :D

 

Póki co nic sie nie zmieniło wciaz szukam...

 

Dzięki za zainteresowanie.

 

[ Dodano: Pią Kwi 11, 2008 08:16 ]

Problem rozwiązany - czujnik położenia wału korbowego ( czy jak to sie tam doklądnie nazywa). Podmieniłem 1 szt i nic sie nie zmieniło ale później okazało się że nowy czujnik fabrycznie był wadliwy. Wymieniłem, zamontowałem i wszystko póki co jest OK. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności