Skocz do zawartości

Astra G 1.7 DTI (Isuzu) - Błąd świec żarowych oraz palący się "check engine"


Gość dziqu99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem Astry G z 75-konnym silnikiem 1.7 DTI (Isuzu), HB rocznik 00. Od dłuższego czasu zauważyłem, że (tylko) po odpaleniu zimnego silnika zapala się "check engine". kontrolka ta pali się rożnie, raz przez 3min, raz przez 4, a raz przez 5min. (zakładam że w zależności od temp. otoczenia bo w lato gaśnie szybciej, a w zimę pali się dłużej). Podczas gdy pali się check engine wszystkie światła (zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz np. mijania) pulsują i przez ten okres świecą nie stale tylko tak właśnie lekko migają. Po zgaśnięciu kontrolki światła przestają pulsować i świecą normalnym i jednostajnym światłem. Ostatnio wymieniałem olej u mechanika i poprosiłem go żeby podłączył Asterkę pod komputer i zobaczył czy nie wyskakują jakieś błędy, może z tym miganiem związane albo czy jakieś inne też się nie pokazują. Jedynym błędem był błąd świec żarowych (nie pamiętam kodu błędu). Czy istnieje jakieś powiązanie między kontrolką check engine i tymi pulsującymi światłami, a tym błędem świec żarowych?  Nie wiem czy dobrze doczytałem, że świece żarowe działają jeszcze przez jakiś krótki czas po odpaleniu silnika żeby zrobić odpowiednią temperaturę, może właśnie w tym czasie gdy działają świece pali się check engine, a gdy świece przestaną pracować kontrolka gaśnie i światła przestają pulsować? Nie mam problemów z odpalaniem silnika, nawet w temperaturach -15 stopni, a nawet jak były mrozy -20stopni odpalał "od strzała" nawet bez zająknięcia , a po odpaleniu nie zauważyłem żeby jakoś chodził głośniej lub nieregularnie i żadnych dźwięków dziwnych też nie wydaje jak silnik jest zimny, po prostu wszystko działa zadziwiająco dobrze jak na 22 letnie autko (no z wyjątkiem tych pulsujących świateł i pojawiającej się przy tym kontrolki check engine). Bardzo proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w rozwiązaniu problemu lub dojściem do możliwych opcji co może być tego przyczyną. Pozdrawiam serdecznie i proszę o wasze propozycję i opinie na ten temat.

 

 

Edytowane przez dziqu99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dziqu99 napisał:

Jedynym błędem był błąd świec żarowych (nie pamiętam kodu błędu).

Błędów jest kilka .

Więc chcąc uzyskać poradę powinieneś znać go.

 

Ja bym się przyglądnął sprawie ładowania podczas tego migania.

Jakie jest napięcie przed odpalaniem , do jakiej wartości spada podczas kręcenia rozrusznikiem i jakie jest po odpaleniu

U Ciebie jest alternator problematyczny bo ma pompę Vacum.

Jest dużo o problemach z nią na forum pisane.

Poczytaj i wyciągnij wnioski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności