Skocz do zawartości

Pokrywa zaworów,odma


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji wolnego bo mam unieruchomiony samochód aby wyjechać na drogę publiczną z pomocą kolegi (bez podtekstów proszę) wymieniliśmy uszczelkę pod pokrywą zaworów , uszczelkę pod korkiem wlewu oleju. Olej , chodź można było by poczekać jeszcze z 1000km , wszystkie filtry prócz paliwa bo ten zintegrowany jest z pompą paliwa. 

Co za debil wymyślił tą zaślepkę od filtra kabinowego. Chyba był na dobrym rauszu . Przy następnej wymianie chyba ja całkowicie wyjmę bo i tak tam niczego się nie trzyma. Jest tylko z jednej strony złapana na trytyke. 

 

IMG_20220920_173503.thumb.jpg.b9dcdd4ba70c014ac7bafdffa3e71394.jpg

 

Przy okazji przygotowaliśmy się do wymiany lampy. Jutro ma przyjechać . Na szczęście nie trzeba demontować całego zderzaka. No przynajmniej ja tak sądzę . Odkręciliśmy śruby torx od nadkola i dwie przy lampach. Lekkie szarpnięcie i wypięty zderzak z jednej strony na tyle aby bez problemu wykręcić śrubę i wyjąć lampę . 

 

IMG_20220920_174750.thumb.jpg.bb4c3fb6dfeafa8b1d12fd66505a77b1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do pokrywy filtra kabinowego, to ja Ci radze jej w przyszłości nie demontować. Jej brak spowoduje, że woda z deszczu będzie sie lała prosto na wkład filtra. A wiadomo-mokry filtr traci swe właściwości, no i będzie Ci parować w aucie, bo nie będziesz mieć swobodnego wlotu świeżego powietrza.Fakt,umiejscowienie tegoż filtra nie jest zbyt przemyślane. Ale jakoś trzeba z tym sobie radzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopisze się tu. Może bana nie dostanę . 

W pokrywie zaworów jest zaślepka od cewki. Ta zaślepka ma wszystkie uchwyty ale brakuje tych zaczepów na pokrywie. Zaślepka zbyt mocno już nie siedzi . Głupio było by to zgubić . Jest jakiś patent aby tego nie zgubić ? Ułamane są sama nie wiem czemu dwa zaczepy na pokrywie. 

 

Dodaje zdjęcie urwanego  zaczepu. 

 

 

 

IMG_20221024_182651.thumb.jpg.aac02ab96336f01f731621d7dd08cf6b.jpg

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś rzeźba i doklejenie żeby zaczepy miały o co złapać? Bo wymiana pokrywy chyba mija się z celem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to amelinowe ;) jest. Oczywiście wymiana pokrywy nie wchodzi w grę . 

Że też takie to cienkie musieli zrobić . 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności