Skocz do zawartości

Kalibracja czujnika skrętu i inny VIN


Gość Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam na forum!

 

Kupiłem Opla Vectrę C 1.8 z LPG, rocznik 2002. Od samego początku świecił się błąd kierownicy na desce rozdzielczej. Sprzedający (drugi właściciel, auto sprowadzane kilka lat temu) powiedział, że był wymieniany czujnik w kierownicy (chodziło mu prawdopodobnie o CIM), i że bez interfejsu do Opla nic się nie zrobi.

 

Kupiłem więc na Allegro OpCom, podłączam pod komputer i więc tak:

- Numer VIN jest inny niż ten w dokumentach, VIN zaczyna się od "21AZQWF", a w dokumentach jest "W0L0ZCF", reszta numeryczna jest w obu numerach jest identyczna,

- Mam łącznie trzy kluczyki, ale w żadnym nie działa otwieranie z pilota,

- Nie działa prawidłowo regulacja lusterek (nie wiem czy to wina samego w sobie panelu czy czegoś innego),

- Nie odbijają kierunkowskazy,

 

Mam PIN Security i działa on w OpComie, czujnik skrętu jest wykrywany, ale pokazuje, że wartość skrętu kierownicy cały czasy wynosi zero stopni. Wcisnąłem kalibracja czujnika skrętu, ale wtedy wyskakuje komunikat o nieudanej próbie programowania.

 

Poprzedniego CIM'a nie mam i nie znam jego numerów. Nie wiem też czy i komputer nie był wymieniany bo numer VIN jest inny(?). Chciałbym po prostu skasować ten błąd kierownicy aby wreszcie kierunkowskazy działały, bo skasowanie błędów w OpCom sprawia, że błąd dalej jest i nie usuwa się.

 

Nie wiem czy wykonanie reset CIM jest dobrym pomysłem jeżeli nie znam wartości poprzedniego CIM'a. Proszę o pomoc co mam zrobić aby dojść co do czego w moim przypadku... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Medyk napisał:

Mam PIN Security i działa on w OpComie, czujnik skrętu jest wykrywany, ale pokazuje, że wartość skrętu kierownicy cały czasy wynosi zero stopni. Wcisnąłem kalibracja czujnika skrętu, ale wtedy wyskakuje komunikat o nieudanej próbie programowania.

Prawdopodobnie nie jest wymieniony i dalej jest uszkodzony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności