Skocz do zawartości

Corsa E/2017 - Jaki prostownik do akumulatora i jak zamknąć tylne drzwi bez zasilania?


Gość Harry_gda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry_gda

Zapytałem na forum bardzo ogólnym i tam nie udzielono mi zbyt dokładnej odpowiedzi, szczególnie na pytanie 2, więc pomyślałem, że zapytam tu.

Corsa E 2017 jeździ ciągle po mieście i nadszedł czas na podładowanie akumulatora. Robiłem już do tego podejście kilka miesięcy temu, ale odechciało mi się, jak miałem problem z zamknięciem tylnych drzwi przy odłączonym zasilaniu. Po zimie już chyba muszę dopalić akusa i w związku z tym mam dwa pytania do Was - ekspertów w tej dziedzinie.
 

1. Jaki prostownik kupić do posiadanego akumulatora? Z faktury sądząc, bo zacznę bawić się w demontaż jak znajdę więcej czasu i uzbroję się nieco w wiedzę, w środku posiadam BOSCH SILVER S5 002. Prostownika szukam takiego, by obsłużył ten akumulator, ale by był też nieco na zapas. W końcu nie wiadomo, jakie auto będę miał za rok, dwa. Może paliwo jednak nieco stanieje...  Nie szukam czegoś najtańszego. Szukam czegoś z dobrym stosunkiem jakości do ceny, a co będzie miłym uzupełnieniem domowego warsztatu, być może pożyczanym od czasu do czasu sąsiadowi.
 

2. I pytanie drugie - jak zamknąć drzwi, które otwierają się bez podłączonego zasilania. Przednie drzwi zamykam kluczykiem, ale z tego, co pamiętam, to miałem kłopoty z tyłem i nie umiałem sobie z tym poradzić. Czy klapa bagażnika też wymaga specjalnego potraktowania?
 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Harry_gda napisał:

jak zamknąć drzwi, które otwierają się bez podłączonego zasilania.

Gdy nie masz podłączonego aku drzwi same się otwierają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry_gda

Sprawdziłem i nie. Jeśli od zamkniętego samochodu odłączam zasilanie, to drzwi jednak nie otwierają się same. Zmylił mnie fakt, że jak zdechł mój pierwszy akumulator, to wówczas miałem auto otwarte i nie znałem sposobu, by je zamknąć. Fajnie byłoby wiedzieć, jak na drugi raz poradzić sobie z tym problemem, ale jako że mogę naładować akumulator nie mając tej wiedzy, to póki co nie jest to mój najważniejszy problem.
Zostaje tylko sprawa prostownika, którą już częściowo ogarniam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności