Skocz do zawartości

Opel Movano 3.0dci 2006 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,mam na imię Mirek i znalazłem się tu dlatego by dowiedzieć się mądrej podpowiedzi odnośnie wymiany uszczelki pod głowicą w moim busiku Opel Movano 3.0 zd3 motor .wcześniej zasięgnąłem porady jak i zapytania odnośnie spalin w płynie chłodzącym ,sprawdziłem chłodnicę EGR i ok z tym tematem więc pozostaje głowica ,robiłem uszczelki wcześniej lecz w osobowych ,zasada podobna lecz chciałbym porady ,zaznaczam że nie chciał bym wyjmować silnika i słyszałem że jest to do zrobienia ,nie śpieszy mi się i mam cierpliwość :) dałem taki temat bo nigdzie nie mogę nic znaleźć nic odnośnie tego silnika 3.0.proszę o co kolwiek już przòd cały rozebrany jest motor w dostępie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Nie musisz powielać tematów. Wszystko widzimy, teraz tylko czekamy na speca, który się wypowie. Silnik w busie czy osobówce różni się przełożeniami w skrzyni biegów. Zazwyczaj słupek jest ten sam a osprzęt może różnić się w zależności gdzie taki silnik trzeba upchać i jakie ma mieć parametry.

 

Teraz rodzi się pytanie o to czy jesteś w stanie swobodnie odkręcić każdą śrubkę i zdemontować głowicę. Ja mam Citroena Xsarę Picasso i poprzedni właściciel z mechanikiem wymieniali głowice. Silnik jest schowany pod podszybiem i trochę przeklinali bo mało miejsca, ale dali radę.

 

Na pewno po wyjęciu silnika i wyjechaniu na przysłowiową glebę masz możliwości podejścia z każdej strony i swobodnego rozkręcania i skręcania.

 

Wyciągałem w weekend kolektor ssący w VW Passku 1.8T i wiszenie nad maską i rozpinanie podciśnień, wtyczek, przewodów i rozkręcanie nie jest za wygodne i zabiera trochę czasu, gdyby silnik był poza autem spokojnie z 2h zrobiłoby się 30-45min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię serdecznie :)Wariat PSM:)dziękuję ci za zainteresowanie ,zgadzam się z tobą ,jak wspomniałem robiłem to już nie raz w osobowym ,zapytanie dałem odnośnie mojego busa typowe ? a to dlatego że w tych silnikach jest rozrząd zd3 Movano ,Master na kołach i prosiłem o tak jakby wsparcie poradę jak ogarnąć uszczelkę pod głowicą nie wyciągając właśnie motoru ,a wiem że robią to właśnie tak i jest to możliwe rozrząd jest po lewej stronie silnika w tym przypadku ,kolektor ssący zawsze można odkręcić już po ściągnięciu głowicy kolektor wydechowy mam odkręcony i wiele drobiny która jest wiązki przewody paliwowe itp,stąd moje zapytanie padło typowo o właśnie sprawę rozrządu poradę tych ,tego co to robili bez wyjmowania motoru :)dobra wskazówka jest skarbem by zrobić coś pierwszy raz i nie spartolić silnika ,jedynym problemem tylko uszczelka głowicy ,silnik nie bierze oleju jak na 3 .0 pali mało nic nie kopci czy zimny czy ciepły zawsze start od kopa ,więc warto to uszanować bo jest w bdb kondycji .myślałem o kupnie na zapas motoru lecz to koszt 7 tys i w gòrę i to w ciemno kupno.więc wolę mój zrobić z pomocą tego forum :smile:zo proszę o pomoc ludzi którzy właśnie to robili :smile:jak wspomniałem mam miejsce mały warsztat narzędzia czas i cierpliwość :smile:zapewne po ocenie czy wtryski wyjdą to zobaczę jak nie to zlecę by zrobili to fachowo bo mam napr dobre i szkoda było by je zniszczyć ale to inny temat :smile:,nie ma w necie porad co do tego tematu ,są ale na inne motory nie na ten typowo ,przecież to pospolite autko i motor :smile:pozdrawiam serdecznie i nam nadzieję że uda mi się tu na tym forum i nie zostanę sam 8-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności