Skocz do zawartości

Drganie silnika po nagłym wciśnięciu gazu, smoła za przepustnicą, astra h kombi 1.8l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj korzystając z pogody troche popatrzyłem na swojego asterixa i zauważyłem następującą rzec, będąc na jałowych obrotach po naglym wcisnięciu gazu to połówy/maxa silnik wchodzi w wibracje na jakieś pół sekundy i potem idzie równo, tak jakby na starcie zarzucało lekko silnikiem na samym początku dodawania gazu a potem już szedł równowmiernie. normalne czy zużyte jakieś poduszki? organoleptycznie wszystkie wyglądają ok, nie są ani poparciałe ani popękane, ten typ tak ma czy jednak są do zmiany? to samo sie dzieje na lpg i na benzin, nie wibruje we wnętrzu tylko widać że silnik się buja przez chwile. i pytanie przy okazji o przepustnice, sama przepustnica czysta i ogólnie spoko nie zacina się itp, ale kawałek za przepustnicą jest smoła, palcem sięgnąłem to jakby w sadzy grzebał. warto demontować przepustnice i myć to od środka? albo użyć jakiegoś spreja do mycia gaźników/przepustnic? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak dobry plan, rozbiórka jest trudna? Wiem że na kolektorze jest sterownik silnika zamontowany, dodatkowo pewnie uszczelka kolektora dolotowego bedzie do wymiany z miejsca 

masz moze jakiegoś filma jak go ktoś demontuje? szukam po jutubach i dla asterixa h z18xer nic nie widze ciekawego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz takie uszczelnienia

2022-03-28_193700.png

 

 

Roboty trochę jest .

Ale nie pchałbym syfu do silnika.

Można zrobić więcej szkody niż pożytku a przy okazji może się okazać że któryś oring nie doszczelnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś było nieszczelne to nie powinno być jakiegoś błedu czy cos? Poza tym szarpmnięciem przy nagłym dodaniu gazu na jałowym nie ma w sumie sie do czego przyczepić. Pewnie na dniach go rozbiorę tak czy siak dla własnej satysfakcji tylko dobrze byłoby miec jakąs podpore w formie instukcji czy filmiku :D

https://opel.7zap.com/pl/car/a04/g/0/73-1/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mateusz101195 napisał:

Jakby coś było nieszczelne to nie powinno być jakiegoś błedu czy cos?

Nie musi być błędu przy lewym powietrzu

Najlepsza pomoc to jaką sobie zafundujesz to Opel Tis V116.0D , zainstaluj i masz najlepszy manual

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem instalke z torrentów, czuje że instalowanie tego zajmie mi tyle co ściąganie tego kolektora. Da się to zrobić tak na chłopski rozum bez uszkadzania niczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciał uszkodzić.?

4 minuty temu, mateusz101195 napisał:

czuje że instalowanie tego zajmie mi tyle co ściąganie tego kolektora

No cóż Twój wybór.

Ale auto będziesz miał dłużej niż rok a tam masz do swojego wszystko włącznie z kodami i parametrami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się wziąłem za rozbieranie to wetkłem latarkę w przepustnice i popatrzyłem jak to tam wygląda i poza lekkim osadem na ściankach nie ma dramatu, gdzie to nie jest jakiś turbo nalot na ściankach tylko jakby markerem przeleciał. Odme odpiąłem (w sensie przewód) to sucho w środku. Profilaktycznie wyczyszcze kolektor tylko jakimś psiukaczem bo nie ma tam dramatu i popatrze jak pracuje ta gruszka po prawej od klap.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności