Skocz do zawartości

Wymiana ledów w obrotomierzu - 2 ledy nie świecą, co się mogło popsuć?


Rekomendowane odpowiedzi

poszedłem po ścieżce jednej z tych diód co nie palą, jest rezystor "681", sprawdziłem miernikiem i jest sprawny. dalej jeżeli mnie wzor nie myli po paru przelotkach znalazłem rezystory 221, też sprawne 

poszedłem po ścieżce jednej z tych diód co nie palą, jest rezystor "681", sprawdziłem miernikiem i jest sprawny. dalej jeżeli mnie wzor nie myli po paru przelotkach znalazłem rezystory 221, też sprawne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rezystory są ok to sprawdź czy masz miejsce żeby się tam wpiąć . Być może ścieżka w laminacie poszła , lub co bardziej możliwe pole przy wlutowane diodzie i trzeba pyknac mostek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem praktycznie kazdy rezystor na płycie, wszystkie mają poprawne wartości. Pyknąc mostek to znaczy? Nigdy nie bawiłem się w takie lutowanie więc jak możesz to wytlumacz jak dla debial co gdzie do czego przyltuowac aby to zadziałało :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rezystora masz ścieżkę do diody. W niej połączenie , mogłeś przy nie umiejętnym lutowaniu uszkodzić pole gdzie się lutuje . Jest mało miejsca. Masz sprzęt do lutowania ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie jest to sprzet na miare serwisu komuterowego ale do amatorskiego lutowania styka

Czy chodzi o to aby kablem połączyć plus na diodzie z tym rezysotrem? 

Ale sprawdzając miernikiem na tym pipkającym trybie to jest połączenie plus diody do nabliższego rezystora "681"

np tutaj pokazuje że jest połączenie 

277821257_511776030344796_5773956445684129299_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz "plusa" jest jeszcze masa . Żeby nie narobić bałaganu weź do jakiegoś elektronika daj. Za parę złociszy Ci polutuje. Wiem że pewnie chcesz zegary już włożyć. Ale jak narobisz bałaganu to dopiero będzie kłopot. Albo dawaj na Śląsk i za czteropaka ziomal mój Ci to posklada , kiedyś też jak Ty się za to zabrałem a jak pokazał mi jak realnie powinno to wyglądać to te filmiki na YouTube się nie umywają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak się stanie za jakiś czas, póki co auto musi być na chodzie więc obejdzie się bez tych 2 ledow. A miała być prosta i szybka robota xD

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugadaj jakiego elektronika na daną godzinę . Zegary chyba szybko wyciągniesz bo pewnie dziś to latały z domu do auta ze trzy razy. Powinien na poczekaniu przelutowac albo mostek zrobić. Jak się zabrałem za lutowanie pilota radia w mondeo i przyszły mi części to na małym paznokciu od małego palca z 50 ich by się zmieściło. Dałem kumplowi lutuj ziomek. Jak mi pokazał sprzęt to aż przyjemnie było patrzeć 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz 0 do tej trójki i się bedzię zgadzać XD skontakwoałem sie z paroma elektronikami w Ząbkach (obecnie tutaj mieszkam), zobaczymy czy który sie podejmie i za jaką kwote ;D Też jak robiłem w serwisie to miałem całkiem spoko sprzęt, nie lutowałem tranzystorów czy innej drobnicy, bardziej jakieś gniazda i porty, możę jakieś małe bga raz na ruski rok, kompletnie inne odczucia przy pracy i możliwości. Póki co wylutowałem te diody całkowicie, sprawdziłem reszte i wszystko działa poprawnie, reszta roboty dla fachowca elektronika a nie samouka z lutownicą za 30ziko :D dzięki za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności