Skocz do zawartości

Wymiana ledów w obrotomierzu - 2 ledy nie świecą, co się mogło popsuć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule, z racji średniej pogody roboty na zewnątrz odpadają zatem wziąłem się za coś, co można zrobić w domu. Postanowiłem wymienić oświetlenie na desce, robota prosta 20min lutowania dostęp spoko wszystko pięknie ale 2 ledy się nie palą, nie ważne czy wsadzam czerwone czy białe, polaryzacja wedle instrukcji z neta czy odwrotnie, 2 zaznaczone na czerwone sztuki nie świecą i uj przez co razi to moje oko. Ktoś jakiś pomysł co mogło się zepsuć? Co sprawdzić? Jakiś bezpiecznik na tej płytce czy coś? Dodatkowo podczas sprawdzania miernikiem zauważyłem że podczas testów ta na niebiesko się nie świeci, ale po podpięciu do auta (na odpiętym aku naturalnie) normalnie daje światło. Ktoś coś poratuje? I nie patrze na jakość spoin, wszystko zostało poprawione, po fachowemu. Sprawdziłem czy nigdzie nie ma jakieś kapki cyny czy coś, każde inne światło/światła działają poprawnie tylko te 2 sztuki od obrotomierza nie chcą się świecić, na teście miernikiem bez prądu działają. 

posiłkowałem się tym filmikiem, ledy mam od chinola, z tej samej aukcji co typo polecał 

 

277662401_308686634682234_4055192601481856699_n.jpg

tak obecnie sie prezentuje 

photo_2022-04-02_19-32-37.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare nie nadaja sie do montazu juz :/ nie działaja te 2 sztui. przelutowywałem z tych co na pewno działaja i nie działaja też

wylutowałem też tą jedna niebieska co nie idzie jej sprawdzic miernikiem ale tez nic nie zmieniło 

 

jakby zasilanie tych 2 ledów znikło, ale nie mam bladego pojęcia gdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem stary sprawny, ide spradzic na samochodzie czy działa

mosek? z czego wziąc zasilanie? daj jakies info jak dla downa pls 

nas starym ledzie tez nie działa, cos na pcb musiało sie zwalic

jak złącze "plus" z diod które świecą i "minus" to diody beda działać? 

@Marcin 83

chodzi zeby ba krótko je spiąć ta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laminacie masz ścieżki. Zakończone miejscem lutowania. Leć po ścieżce od nie świecącej diody do miejsca gdzie pojawi się napięcie,lub pierwszy padnięty element 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak polutowałem odwrotnie do polaryzacji to świeci się ta sprawna co działa, ta niesprawna się nie świeci. polutowałem to nawet poza pcb zeby sprawdzic czy da sie ja jakos przykleić d otego białego plastiku, byle świeciło i nie robiło problemu badziewie 

niestety nie mam w domu jak podąłczyć aby sprawdzic gdzie jest napiecie, da sie tak połączyć ma krótko takie diody led?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności