Skocz do zawartości

Astra h kombi 1.8l b+g - dziury w pasku rozrządu, przetarcia - przyczyna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj postanowiłem rozebrać troche plastików aby zlokalizować skąd mam zapocenie pod sprężarką klimatyzacji/misce olejowej. Przy okazji postanowiłem rozebrać osłone rozrządu a tam taki widok 0.o Ktoś coś czemu tak to wygląda? Rozrząd ma może z pół roku jakoś, roku nie ma na pewno, nówka sztuka INA była montowana. Dodatkowo jak odpaliłem silnik to zobaczyłem że napinacz (zakładam że to napinacz) skacze jakby miał napad padaczkowy, tak to ma wyglądać? 
Link do filmu z skaczącym czymś:
https://drive.google.com/file/d/11HnO0p4I-UJVBeXnNE3fbHJfmlIN_mee/view?usp=sharing

Zdjęcia paska poniżej, naliczyłem 3 uszkodzenia paska, zakręciłem silnikiem, w sensie odpaliłem go na 0,5 sekundy i po drugiej stronie nie zauważyłem takich uszkodzeń, ale nie ma pewności naturalnie czy więcej nie ma. 

279075999_891491822252289_8756455791817510137_n.jpg

278846426_5015693055217750_5910593128298097928_n.jpg

279043413_376337957749548_7042927346223545807_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ktoś się jakąś breszką zapierał o pasek.

Gdyby coś tarło to pasek by był uszkodzony na całej długości

Wymiana na nowy Cię czeka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1954 napisał:

Wygląda jakby ktoś się jakąś breszką zapierał o pasek.

Gdyby coś tarło to pasek by był uszkodzony na całej długości

Wymiana na nowy Cię czeka

Rozrząd nie ma roku nawet, bede gadał z mechanikiem u którego go robiłem, i robie wszystko czego sam nie moge/nie chce, aby sprawdzić co się zyebało i na gwarancje to naprawiac. Teraz weekend to mu nie wisiałem na telefonie ale od poniedziałku będzie ogień na telefon :D a jak z tym napinaczem? normalne są takie ruchy czy już umiera? naturalnie mechanik bedzie diagnozował co tak wyżarło ten pasek w paru miejscach ale dobrze byłoby wiedzieć jakieś ewentualne przyczyny. 

btw co to jest brzeska? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bau-tec.pl/pl/p/Lom-breszka-600mm-/1844

Napinacz pracuje i utrzymuje naprężenie paska 

Jest sprężynowy więc taka jego praca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w pasku a właściwie jego możliwym uszkodzeniu podczas montażu paska.

Jeżeli by coś tarło stale to byłby rowek na całej długości paska .

Domyślam się że czymś pasek był dociskany do rolki napinającej aby ją ustawić w ,,oczku,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie czy można z czymś takim jeździć? Podejrzewam że już trochę z tym przejechałem ale jak mam świadomość że taka wada jest to jednak inaczej się patrzy. Z tydzień chyba polata na luzie? No i pytanie czy jak cały osprzęt ma przejechane z 20-30k to zmieniać sam pasek czy już cały rozrząd wymieniać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oglądnąć wszystko i zdecydować.

Nie wygląda to bardzo poważnie ale ja straciłbym przyjemność z jazdy wiedząc o takim mankamencie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności