Skocz do zawartości

Corsa D 1.4 16V Cosmo nie działa klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem dla żony wspomnianą corsę. Samochód w bardzo dobrym stanie od naszej rodziny z niemiec. Ale do sedna, jest to wersja cosmo. 

Zauważyłem, że nie działa w niej klimatyzacja, tzn uruchamiając klimatyzację nie słychać uruchomienia sprężarki, a nawet na obrotomierzu nie widać żadnej różnicy. Piszę o tym, bo prawdopodobnie padnięty jest rezystor dmuchawy - dmuchawa działa na 7 biegach z tą samą mocą, jedynie na ustawienie 0 reaguje. Nie posiadam jeszcze interfejsu. 

Dlatego zadaje pytanie do Was drodzy koledzy, od czego zacząć?

W jak interfejs się zaopatrzyć, jak z waszego doświadczenia jest z tą klimatyzacja automatyczna? Czy padnięty rezystor może mieć wpływ na to, że klimatyzacja nie zostaje uruchomiona? Czy wina może leżeć w braku czynnika chłodzącego? Silnik to Z14EXP

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź faktycznie czy w ogóle czynnik jest w układzie klimy. Potem dopiero podłącz pod komputer diagnostyczny, to pokaże co go boli, jeśli czynnik będzie a klima dalej nie ruszy. Bez diagnostyki komputerowej to możesz szukać i wymieniać części bez sensu. Może czujnik ciśnienia klimy zausterkował, czy inny element elektryki? Komputer prawde Ci powie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Żona miała kiedyś corsę B z 98r, miałem do niej interfejs opcom. Jaki interfejs do corsy D byś polecił? Są chińczyki, czytałem że nie wszędzie mają dostęp i problem z odczytaniem logów... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chińczyk to versja 1.70.Ja osobiście mam i nie narzekam. Co do klimy, to piszesz, że masz automatyczną. Sprawdź czy masz na wyświetlaczu "eco". Jak masz włączony tryb eco, to klimy nie uruchomisz. Wyłącz klawiszem tryb eco i zobaczysz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na wyświetlaczu jest napis A, czyli działa automatycznie, nawet sterując kierunkiem nawiewu nie ma podmuchów zimna, a i nie słychać, czuć po obrotach silnika aby sprężarka się załączała. Przypuszczam że nie ma czynnika i dlatego jej nie odpala, ale to dopiero mi wykaże niskie ciśnienie jak podepnę pod interfejsa. Piszesz o wersji 1.70

Czy te z allegro są godne polecenia? Ewentualnie gdzie mogę zaopatrzyć się w interfejs ze  sprawdzonego źródła?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś klimiarza, to Ci nabije azotu i sprawdzi czy jest szczelny układ, bo może jest gdzieś nieszczelność i cały czynnik uciekł. Na allegro nie kupisz op-coma chińskiego bo to nielegalne. Szukaj na aliexpress. Na olx też czasem są. Na facebooku są grupy związane z oplem. Tam też zapytaj. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zlokalizowałem usterkę. Urwany przewód aluminiowy który idzie ze sprężarki do gniazda w chłodnicy. Urwany przy samym gnieździe. Czyli do wymiany przewod i pewnie nabicie czynnika.

Jest coś takiego jak etka dla opla? Chciałbym po numerze vin sprawdzic dokładny nr części, no i na przyszłość się przyda :-)

 

Edytowane przez xlsss

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog masz tutaj :

https://opel.7zap.com/pl/car/

A Czy wystarczy samo nabicie to zależy jak długo układ był otwarty. I może się okazać że samo napełnienie nic nie da. Oby tylko na nabijaniu się skończyło 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności