Skocz do zawartości

Zafira B Z16XER powracający błąd P0420


Gość Ferragamo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ferragamo

Hej! Szukam jakiejś podpowiedzi co robić bo nie mam już pomysłów. Miałem jakiś czas temu ciągły problem z błędem P0420, za niska sprawność katalizatora. Okazało się, że kat w końcu padł. Wymieniłem, wymieniłem też obie sondy lambda na nowe, NGK, dodatkowo mechanik poprawił wiązkę od sondy drugiej bo troszkę się utleniła. Przy okazji wyremontowałem całą Zafirę łącznie z pierścieniami, całym osprzętem, alternatorem itd. Jedynym kłopotem była odma, nowa, zamiennik, była zatkana przez co samochód spalał przez chwilę bardzo dużo oleju. Tyle co wyjechałem od mechanika, 40km od niego zaczęło dymić na postoju, więc samochód trafił na warsztat. Założona stara odma z dziurawa membrana i problem zniknął więc na czas oczekiwania na kolejną pokrywę zaworów (już oryginał Opla) jeździłem 1500km z dziurawą. No i było super. Zero błędów, jazda komfortowa, poza jakimiś lekko na siłę duperelami wszystko grało i buczało. Aż do dziś. Wczoraj założyliśmy świeżą pokrywę, i dziś na trasie podczas włączania się do ruchu przy przyspieszaniu i wyższych obrotach pojawił się on, cały na biało CHECK ENGINE z błędem P0420. Zanim znów pojadę do mechanika chciałem podpytać czym ten błąd może być spowodowany? W skrócie, kat nowy, sondy nowe, rura kolektorowa z łącznikiem elastycznym nowe. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Czy sonda mogła się zasyfić podczas tego krótkotrwałego ale intensywnego spalania oleju? Myślałem, że może to znów ten przerwany obwód grzałki ale tam był błąd P0141. Na jazdę to nie wpływa, ale mnie irytuje. Włożyłem w to auto 10k i już mnie ch.. strzela przez takie duperele ;-)

Troche długi post ale chciałem możliwie wyczerpująco nakreślić temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ferragamo

Możesz mi doprecyzować na czym ma polegać to sprawdzenie, czego trzeba szukać, na co zwrócić uwagę i co dokładnie zrobić? Czy byłbym to w stanie zrobić sam czy koniecznie trzeba kogoś doświadczonego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, przedzwonić ,, ( przemierzyć) ciągłość tych przewodów

15 godzin temu, Ferragamo napisał:

Czy byłbym to w stanie zrobić sam czy koniecznie trzeba kogoś doświadczonego? 

Opis masz  , kup miernik  i sprawdzaj .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Ferragamo

Z przewodami wszystko podobno ok (zostawiłem auto do sprawdzenia człowiekowi z pojęciem o tym) a check co około 300km wyskakuje. Nie mam pojęcia jak to ugryźć oraz czy jest większy sens z tym walczyć. Kupiłem kostkę i kasuje sobie ten błąd, auto zachowuje się normalnie, tylko irytuje mnie tak wyskakująca kontrolka na desce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ferragamo napisał:

(zostawiłem auto do sprawdzenia człowiekowi z pojęciem o tym)

I co ten człowiek z pojęciem stwierdził?

Wiązka do naprawy czy sterownik ?

Bo skoro ma pojęcie to powinien też sprawdzić czy sygnał( właściwy ) z niego wychodzi

 

 

Tutaj też masz to opisane co może powodować ten błąd .

Oprócz tego co wyżej .

 

 

 

https://fault-code.com/p0420/

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ferragamo

No nie, sprawdziliśmy tylko czy wiązka jest ok. Tzn on to sprawdził. To czy sygnał ze sterownika wychodzi prawidłowy jest niewiadome. Nie odstawiałem samochodu do typowego elektryka bo nie mam na to na razie kasy. Po wrzuceniu w tym roku w to auto ponad 10k, blisko nawet 15k, potrzebuję trochę oddechu. Takie forum uznaje za pomoc w amatorskim rozwiązaniu problemu, widzę, że tu jednak grubsza diagnostyka u fachowca mnie czeka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca grubsza.

Na początku trzeba sprawdzić czy przewody nie krzaczą. Sprawdzone więc ok 

Potem trzeba sprawdzić czy sterownik nie nawala . 

Podam Ci jak sprawdzić.

 

2022-06-22_211252.png

2022-06-22_211339.png

2022-06-22_211356.png

2022-06-22_211408.png

2022-06-22_211421.png

2022-06-22_211434.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności