Skocz do zawartości

Uszczelniacz wału i pompka sprzęgła


Gość Miłunio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio spotkała mnie nie przyjemna sytuacja z moim opel corsa 1.2 C 75 koni 2004 rok na łańcuszku. Co prawda samochód ma już 345tys przejechane ale sprawnie pracował do momentu. Mam wątpliwość co naprawy a bardziej mówiąc ostatnio wymieniłem pompkę sprzęgła bo pedał sprzęgła był bardzo luźny i nie mogłem wrzucić biegu i faktycznie to było to bo dwa dni pojeździł i po wymianie znowu to samo- ledwo udało mi się w mieście  znaleźć miejsce aby się zatrzymać bo ani do przodu ani do tyłu . Dodatkowo sączy mi się olej małymi kroplami spod spodu i jeden z mechaników twierdzi że jest to uszczelniacz wału. Moje pytania do was to

1. Czy jest możliwość aby nowa pompka sprzęgła 2 dni po wymianie się zepsuła ? Czy przypadkiem ona nie była naprawiana czy jeszcze coś innego. ? 

2. Czy rzeczywiście może to być ten uszczelniacz wału i jak myślicie dużo przy tym roboty i kosztów waszym zdaniem ? Pisze ponieważ samochód dobry ale zaczynają się robić naprawy i nie wiem czy w niego inwestowac oraz aby nie nadziac się na kogoś kto zedrze ze mnie kasę a samochód zaraz strzeli szlak.

 

Poniżej zdjęcia dodaje gdzie dokładnie sączy mi się i skąd spadają krople oleju 

 

https://naforum.zapodaj.net/4bfe48e0f0e6.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/1eef4c5c013c.jpg.html

 

Dziękuję serdecznie za pomoc każdemu. 

 

Edytowane przez Miłunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miłunio napisał:

1. Czy jest możliwość aby nowa pompka sprzęgła 2 dni po wymianie się zepsuła ?

Pompa sprzęgła jest pod pedałem.

Wysprzęglik jest przy sprzęgle.

Jeżeli chodzi Ci o wysprzęglik to jest wielu ludzi którym się wysprzęglik nowy rozsypał

Pytanie jaki producent tego wysprzęglika

Układ sprzęgła jest zasilany płynem ze zbiorniczka hamulcowego.

Wycieknięty płyn powinien być lepki .

Gdyby to był olej to będzie śliski.

Gdyby to był olej to nie straciło by Ci się sprzęgło.

Ale jest opcja dwóch usterek na raz.

Czyli uszczelniacz oraz zapowietrzenie pompki sprzęgła , lub strzelenie wysprzęglika.

Jaki masz poziom płynu w zbiorniczku?

Jak się zachowuje pedał sprzęgła.

Na początek spróbuj odpowietrzyć sprzęgło.

6 godzin temu, Miłunio napisał:

aby nie nadziac się na kogoś kto zedrze ze mnie kasę a samochód zaraz strzeli szlak.

Zacznij naprawiać sam. Dobrzy mechanicy się cenią .

 

6 godzin temu, Miłunio napisał:

Czy rzeczywiście może to być ten uszczelniacz wału i jak myślicie dużo przy tym roboty i kosztów waszym zdaniem ?

Tyle samo co przy wsyprzęgliku .

Czyli demontaż skrzyni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jaki jest poziom płynu bo wczoraj udało mi się w nocy podstawić na holu pod warsztat ale gdy podniosłem maskę to na 90%  był pełen zbiorniczek płynu hamulcowego. Pedał sprzęgła zachowywał się normalnie poza tym że bardzo ale to bardzo lekko się zachowywał. To znaczy że nie było takiego oporu pod nogą ale odbijal się do końca z tym że nie było oporu.  Pompka sprzęgła była naprawiana i wnioskuje że drugi raz to samo ponieważ identycznie zachował się pedał gdy jechałem. W pewnym momencie gdy zmieniałem bieg poczułem to samo co za pierwszym razem czyli żadnego oporu w pedale i wiedziałem już że muszę dojechać gdzieś na pobocze bo jeśli będę pracował zmienić bieg to stanę w miejscu i faktycznie tak było. Ledwo dojechałem na pobocze i gdy chciałem wcisnąć pedał sprzęgła i zmieniać bieg to ani rusz. Za wymianę pedału sprzęgła dałem 400zl a za wymianę uszczelniacza wału jak twierdzi inny mechanik powiedział że w tym przypadku musi zdjąć całe zawieszenie i za robotę 500 plus uszczelniacz jakieś 50 i jeśli  będzie trzeba to może zaistnieć potrzeba że trzeba pędzie i wymienić sprzęgło więc do mojego samochodu to około 1000samo sprzęgło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz co dokladnie mechanik wymieniał.

Wymieniał sprzęgło i nie wymienił wysprzęglika tylko pompę sprzęgła pod pedałem?

11 godzin temu, Miłunio napisał:

Pompka sprzęgła była naprawiana

Tego się nie naprawia.

To się wymienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności