Skocz do zawartości

Sintra woda w środku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Miałem taki sam problem, kładłem od wewnątrz silikon przy połączeniy szyba-karoseria, od góry i nic to w zasadzie nie dało. Woda leciała mi od góry po plastikowej osłonie słupka i dalej pod dywaniki. Nie mogłem znaleźć miejsca, w którym dostaje się woda do sirodka, chociaż miałem zdjętą podsufitkę. Problem rozwiązałem w sposób banalnie prosty, mianowicie - z zewnątrz silikonem zaślepiłem z prawej i lewej strony wloty pod uszczelkę szyby. Problem wody ustał, do czasu uszkodzenia rurki z wymiennika ciepła(nagrzewniczki). Przy włączonej klimie, skroplona para nie była usuwana na zewnątrz pojazdu tylko dostawała się pod dywaniki. Trzeba naprawić rurkę .....

 

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 11:32 ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

ja mam regularnie zaciek pod osłonką przecisłoneczną pasażera. Oglądałem szyberdach, ale on nie ma żadnych odpływów (jest wypukły na uszczelce). Na oko wydwał mi się szczelny, ale jak jadę podczas deszczu to słyszę nad głową takie niby chlupanie, a jak poleję trochę wodą, to normalnie leci ciurkiem przez konsolę przełączników na suficie. Takie dziwy.

Jak znaleźć miejsce nieszczelności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciągnij palcami uszczelke tą co leci wzdłuż samochodu poniżej relingu wtedy przejedz palcem na łączeniu słupka są mallutkie otwory może ci tamtędy się leje.Mogło si się tam śmieci nazbiegać i woda leci pod uszczelką zamiast nią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciągnij palcami uszczelke tą co leci wzdłuż samochodu poniżej relingu wtedy przejedz palcem na łączeniu słupka są mallutkie otwory może ci tamtędy się leje.Mogło si się tam śmieci nazbiegać i woda leci pod uszczelką zamiast nią.

łokej!

jak tylko żona* z pracy wróci, zajmę się tym, bo deszcze idą.

 

*to w zasadzie jej auto. Normalnie stała się sintromaniaczką! A z początku tak bojaźliwie... "taki duży", "a jak ja zaparkuję w mieście?", "a jak ja wyprzedzę takim autobusem?".

he he

a teraz by nie wysiadała z auta... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Problem wody ustał, do czasu uszkodzenia rurki z wymiennika ciepła(nagrzewniczki). Przy włączonej klimie, skroplona para nie była usuwana na zewnątrz pojazdu tylko dostawała się pod dywaniki. Trzeba naprawić rurkę .....

 

Witam!

Mam podobny problem, mianowicie dużo wody pod dywanikiem pasażera ???

Rozkręciłem wentylator i wylałem z niego chyba szklankę wody. Podejrzewam, że skrapla sie woda podczas działania klimy. Czy możesz napisać coś więcej o tej "rurce", gdzie ona sie znajduje, jak ją wymienić, naprawić itp. Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też od jakiegoś tygodnia mam ten sam problem - czyściutka woda pod dywanikiem kierowcy. Pewnie to właśnie coś od skraplania się wody w układzie klimy. Ale pod autem leci woda tak jak zawsze - czyli tam też dociera - może faktycznie jakaś rurka straciła szczelności część tej wody zamiast pod pojazd wlewa się pod dywanik :wink:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif Może ktoś nam napisze jak zlokalizować tą rurkę w celu sprawdzenia :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od jakiegoś tygodnia mam ten sam problem - czyściutka woda pod dywanikiem kierowcy. Pewnie to właśnie coś od skraplania się wody w układzie klimy. Ale pod autem leci woda tak jak zawsze - czyli tam też dociera - może faktycznie jakaś rurka straciła szczelności część tej wody zamiast pod pojazd wlewa się pod dywanik :wink:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif Może ktoś nam napisze jak zlokalizować tą rurkę w celu sprawdzenia :lol:

O kurde! Mam to samo. Tylko nie wiem,czy to deszczówka czy klima... ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wszystko dokładnie wytarłem i osuszyłem. Od tamtej pory nie było u mnie ani kropli deszczu. Zrobiłem trasę około 800km z włączoną klimą w upał i znów pod dywanikiem mam wodę - więc to musi być z klimy :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam!!!

Jeżeli dostaje się woda od góry (macie mokrą podsufitkę w okolicy słupków przednich, woda kapie z konsoli sterowania szyber dachem i włącznikiem oświetlenia) to problem tkwi w odprowadzeniu wody z korytka szyber dachu.

Szyber dach ma cztery odprowadzenia wody – dwa idą przednimi słupkami z lewej i prawej strony i kolejne dwa idą słupkami środkowymi (te, na których są zamocowane przednie pasy). Trzeba udrożnić te odpływy z przodu, pewnie są tak zapchane, że ich nie widać. Ja użyłem do tego zwykłego wąskiego pędzla do malowania, odkurzacza z wąską ssawką i stalową linkę 2 mm – do przepchania już widocznej rurki, która idzie z korytka szyber dachu do nadkola w słupku przednim. A dwa tylne odprowadzenia - wystarczy mocno dmuchnąć w otwory znajdujące się na słupku środkowym na wysokości siedziska foteli (takie widoczne czarne otwory) w celu sprawdzenie drożności. I to byłoby na tyle. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie okazało się że pękła jedna z rurek która sobie gdzieś tam "biegnie" na dole pod deską rozdzielczą i gdy się włączało klimę to się ta woda lała do środka. Pan mechanik wszystko ładnie uszczelnił i od kilku miesięcy jest suchutko :|:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności