Skocz do zawartości

Check engine + czasowy brak reakcji na dodawanie gazu


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez blondynkazakolkiem,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Problem dotyczy OPEL Astra H, 2008, 1.7 CTDI. Pacjent ma uszkodzony moduł CIM. Natomiast ostatnio pojawił się problem. Wyjeżdżając spod bloku NAGLE silnik zaczął pracować bardzo głośno, a samochód przestał reagować na gaz, spadały obroty i nie było mowy o dalszej jeździe. Jak w tytule, pali się kontrolka check engine już jakiś czas, samochód był u elektromechanika, podłączany pod komputer, faktycznie uszkodzony CIM (no raczej nie ma to związku z check), co objawia się również świeceniem kontrolki poduszki, ale elektro powiedział, że póki co można jeździć i się nie przejmować. Po pozostawieniu samochodu pod blokiem wpadłam na pomysł, że odłączę aku na chwilę i go podłączę na nowo. Problem jakby znikł, w sensie, że samochód zaczął pracować normalnie, reagować na gaz też normalnie, silnik nie kręcił, jak stary traktor i auto reagowało na gaz. Co jeszcze ... czasem odłącza mi turbo, nie wchodzi na więcej niż 3000 obrotów, a czasem, jak jadę więcej niż 3k, potrafi odłączyć i wyhamowuje do tych 3 tysięcy. Prośba o pomoc, nim pojadę do kolejnego elektromechanika (wyżej wspomniany jest za daleko), żeby nie zrobił ze mnie blondynki i nie wciskał kitu. Obstawiam problem z najgorszym ... filtrem cząstek stałych ..., ale nie chcę nikomu nic sugerować. Może Wy macie podobne doświadczenia i jesteście w stanie podzielić się ze mną nimi? Czekam na Wasze sugestie i z góry będę bardzo wdzięczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez diagnostyki nie ma co podchodzić i doradzać - a diagnostyka to nie tylko odczyt błędów choć tego też teraz nie ma jak ma te problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Rozwiązanie

Hej,

 

jestem po naprawie moich problemów, o których pisałam. Został wymieniony CIM i ... czujnik doładowania. Wszystkie błędy znikły, które paliły mi się na rozdzielczej, a były to: ESP, poduszka powietrzna, check engine na zmianę z kontrolą emisji spalin, turbo mi nie odpina w trakcie jazdy. Kierunki też mi nie odbijały oczywiście, no i problem miałam z radiem w samochodzie, bo raz działało przełączanie, innym razem nie, ustawienie daty czasem trwało kilka dni, bo nie mogłam wejść do systemu. Samochód zostawiłam 300 km od domu na ok. tydzień w Auto-Krak w Rzemieniu, a wczoraj go odebrałam. Z resztą wstawię zdjęcia przed i po odebraniu. samochodu.image.thumb.jpeg.b3f0f64a80854ef2defe7e1ffc31399b.jpeg

Tak było, jak jechałam na święta do domu i z tym pojechałam do warsztatu. Zdjęcie niewyraźne, bo robione w nocy.

image.thumb.jpeg.d075a2e7acab43c165098117a6bb25e4.jpeg

Tak było, kiedy z warsztatu odbierałam samochód i po przejechaniu 280 km nic, poza stanem paliwa, się nie zmieniło.

 

Powiem Wam, że Panowie w warsztacie podeszli do tematu holistycznie, a przy okazji nie zdarli milionów za naprawę. Byłam u wielu mechaników z moim samochodem, z różnymi rzeczami miałam problem i żałuję, że Panów z Rzemienia dopiero teraz poznałam. Fakt, że było dla mnie sporym obciążeniem jechać, zostawiać samochód, potem wracać do domu komunikacją zbiorową (3 pociągi), a potem jechać całą noc po odbiór auta (autobus i dwa pociągi) i wracać te prawie 300 km za kółkiem sama, ale było warto. Mam nadzieję, że moje problemy skończyły się na zawsze, a jeśli cokolwiek, kiedykolwiek jeszcze będzie działo się z moim samochodem, jadę do nich bez zastanowienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności