Skocz do zawartości

Ciężkie odpalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest w dieslu możliwość zalewania się , bo miałem podobne 2 sytuacje z niemożnościa zapalenia:

1. po umyciu auta podjechałem 2metry pod garaż żeby je odkurzyć i potem nie chciała odpalić

2. będąc u znajomych ich syn wyjeżdzał z domu i też przestawiłem auto i do odjazdu po ok 1godz a tu nie chce zapalić

 

co to za przyczyna

 

a przez ostatnie 2 dni było tak rano zapalanie bez problemu, a po 8 godz stania w pracy w słoneczku na dworze świece nie podgrzewaja a zapala dopiero po 2 zakręceniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moim zdaniem to ci sie zapowietrza auto gdzieś w filtrze paliwa bo pierwsze zapelenie weźmie paliwo to co zostało w pompie a potem ma problem bo powietrze zasysa postępuj tak jak koledzy piszą przelewy itp, natomiast ode mnie to oringi na rurkach wychodzących z filtra paliwa i uszczelki filtra umnie dopiero to dało pożądany rezultat

 

a co do grzania świec to mam to samo jak sie kończy zima i jeszcze nie jest ciepło a już niema przymrozków to ciężko zaskakuje , koleszka mówił że to wina tego szybkiego grzania że niby jak sie czujnik nagrzeje od słońca to nie grzeje świec a temp. wodu jest bliska zeru , nie wiem czy to do końca prawda , ale w serwisie ponoć coś wgrywają softa nowego i niby cacy jest ale jeszcze tego nie sprawdzałem , podgrzewam dwa trzy razy i pali , a teraz to już ciepło jest ;/ pozdro.

 

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 16:28 ]

a o zalaniu to jest możliwość jak wtryski leją , to czeka cie regeneracja końcówek wtrysków albo nowe tylko trochę drogie są także z tym ostrożnie żebyś kasy w błoto nie wywalił, powiem ci tak jak leją to w tylnim lusterku po wciśnięciu gazu w podłogę nic nie widać jak z autobusu miejskiego dym leci hehe, http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ale musi fest lecieć bo nieraz jest wszystko ok a przy redukcji i dociśnięciu też troszkę smarknie na czarno ale to spoko heh pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;/ no maskującej chmury dymu nie ma, właściwie spaliny nie zauważalne

muszę sprawdzić te uszczelki przy filtrze

 

[ Dodano: Sob Maj 10, 2008 22:31 ]

Podłączyłem swoją zafirkę do techa i nie pokazało żadnego błędu. To dobrze.czy nie bardzo bo nie wiadomo gdzie szukać?

 

Dzisiaj wymienione zostały przewody przelewowe (ten przy pompie lekko schodził i robił się mokry ) i filtr paliwa (nie był czarny, więc to chyba nie uszczelniacze na wtryskach).

 

Zobaczę co będzie jutro rano http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

[ Dodano: Sob Maj 10, 2008 23:00 ]

witajcie

podłączyłem moją zafirkę pod techa i nie pokazało żadnego błędu (chyba dobrze :lol:8)

wymieniony został dzisiaj filtr paliwa (nie był czarny od oleju), a także przewody przelewowe

Zobaczymy jurto rano :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość ZAFIRATOR

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i nowy jako posiadacz zafiry 1.6 16V rocznik 2000.

Mam pytanie odnośnie odpalania auta. Zdarza się często, że nie odpala od tzw. dotknięcia a dopiero po np. 5 sekundach kręcenia silnikiem i raczej bywa tak po dłuższych postojach. Na razie "badamy" się z autem od niecałych dwóch tygodni i przyznam, że to zapalanie to irytująca sprawa. Nie wiem, może ten typ tak ma? może to taka specyfika silnika?

Nie sprawdzałem jeszcze nic w silniku oprócz jego paliwożerności - wyszło 6,48 l/100 km w cyklu mieszanym.

Poza tym auto jeździ wzorowo, bez żadnych efektów specjalnych.

Może ktoś ma / miał podobnie i coś poradził?

Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności