Skocz do zawartości

menu informacji o pojezdzie Opel Meriva B 1.4 120 km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jestem nowy na tym forum , sprawdzałem różne wątki ale ciężko znaleźć  odpowiedz,chodzi mi mianowicie o menu informacji o pojeździe .Samochód Opel meriva b 14.120 km posiadam od niedawna i dopiero niektórych rzeczy się uczę na początek nie mogę sobie poradzić z tym właśnie menu , podczas jazdy gdy przełączam dostępne funkcje na pokrętle niektóre  są wyświetlane z przekreślonym kółkiem na wyświetlaczu  np. spalanie na 100 km i jest obok tego przekreślone kółko i pokazuje stała wartość spalania nic się nie zmienia a nie jest to możliwe żeby spalanie było cały czas takie samo to samo jest z pozycja km/h pokazuje prędkość 38.2 i kółko przekreślone i nic tu się nie zmienia podczas jazdy.Nie wiem czy menu jest zablokowane mimo że się  wyświetla to może potrzeba je w jakiś sposób odblokować?może ktoś miał taki problem i sobie poradził z tym to proszę o odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak idzie o wyświetlane zużycie paliwa, to powinieneś mieć dwie opcje: średnie i chwilowe... średnie nie będzie się zmieniać "na żywo" w czasie jazdy, chwilowe powinno się się "odświeżać" w momencie np. dodania lub zdjęcia nogi z gazu...; prędkość średnia też nie będzie się aktualizować "na żywo"; każdą z opcji "średniej" powinieneś móc "wyzerować" poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku na końcu manetki;

PS.

instrukcję obsługi do prawie każdego modelu można gratis pobrać ze strony Opla;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czyli to przekreślone kółko oznacza zapewne że nie można zmienić ani wyzerować wartości natomiast tam gdzie nie  ma tego kółka przekreślonego są to wartości które można zerować .Ok to dzięki w takim razie za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie całkiem tak - każda "średnia" powinna dać się wyzerować, nie zeruje się wskazań "chwilowych"...

ale przecie próba nie strzelba... trzeba zasiąść we fotelu, odpalić potworny silnik i przyciskając rzeczony guziczek próbować;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyskasujesz , oprócz chwilowego spalania . 

Przekreślone kółko to oznaczenie średnio - jak średnia ocena na koniec roku z przedmiotów.

Średnia prędkość - wylicza z jaką średnią prędkością jechałeś od chwili wykasowania wartości. 

Średnie spalania - to jest to co kazdy chce obliczyć w swoim samochodzie żeby wiedzieć ile pali na 100 przejechanych kilometrów .

Jak naciśniesz select będziesz miał jeszcze jakość oleju- tu wylicza z ilości przejechanych kilometrów, ilości rozruchów , i ilości wypaleń DPF (przy dieslu) jaka jest jakość oleju . 100- nowy po wymianie  0 - do wymiany . Przy czym przy chyba 15% komunikat wyskakuje . Jakość oleju jest mocno subiektywnie oceniana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności