Skocz do zawartości

Meriva A zapalająca się kontrolka poduszki podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Tak jak w temacie podczas jazdy potrafi zapalić się czerwona kontrolka poduszki, po wyłączeniu zapłonu potrafi zgasnąć i za jakiś czas znów się zapalić. Po podłączeniu pod Opcoma wyświetlają się dwa błędy B 0057 Passenger Pretensioner Circuit Low Resistance  oraz B022 Drive Airbag Squib Circuit Low Resistance

Porozpinałem wtyczki fotela pasażera i przeczyściłem styki sprayem do styków elektrycznych to samo zrobiłem z wtykiem poduszki kierowcy, błąd skasowałem i myślałem,że będzie po problemie, jednak po tygodniu czasu kontrola znów się zaświeciła podczas jazdy, po podłączeniu Opcom pokazały się te same błędy, czy ktoś miał podobny problem i uporał się z nim, poniżej przesyłam foto  z podłączenia airbagów pod opcoma, czy nie uważacie, że rezystancja airbagu kierowcy jest zbyt wysoka?

IMG20230110122913.jpg

IMG20230110124007.jpg

IMG20230110124051.jpg

Edytowane przez Rado-WR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś też w sterowniku airbag pod tunelem ?

Dla błędu B0057  sprawdź sobie tak:

Odepnij aku, wypnij wtyczkę którą odpinałeś

 

image.png

, podłącz aku i sprawdź w parametrach czy rezystancja obwodu napinacza pasażera jest >6 Ohma.

Jeżeli nie to jest zwarcie pin 24 i 25 

image.png

 

Jeżeli tak  to wyłącz zapłon , zmostkuj pin 15 i 16 w poprzedniej wtyczce co podałem ,włącz zapłon i sprawdź w parametrach czy jest < 1 Ohma

 

Jeżeli nie to może być przerwa między pinem 15 pierwszej a pinem 24 drugiej albo między pinem 16 pierwszej a 25 drugiej

Albo uszkodzony moduł poduszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego sterownika nie sprawdzałem, gdzie on dokładnie jest w tunelu środkowym czy bardziej za konsolą gdzieś jak popielniczka? jutro dostanę się do niego i przeczyszczę przewody, sprawdzę ponownie wtyczkę pod siedzeniem tak jak pisałeś. Myślałem już o ewentualnej wymianie napinacza na taki sam, jeśli naprawa wtyczki nie pomoże myślisz, że wymiana modułu poduszek da radę? A co do poduszki kierowcy czy uszkodzona taśma może dawać takie objawy? wszystko inne w kierownicy funkcjonuje, sterownie i klakson działają, w posiadaniu auta jestem już 4 rok i nic takiego wcześniej się nie działo.

Edytowane przez Rado-WR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nagrzewnicą 

18 godzin temu, Rado-WR napisał:

w posiadaniu auta jestem już 4 rok i nic takiego wcześniej się nie działo.

To może oznaczać padnięty moduł ale najpierw warto pomierzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka rozpięta pomiar wykonany odczyt wskazuje 7.3 Ohm, po zmostkowaniu pinu 15 i 16 odczyt wskazuje 0,2 Ohm. Dostałem się również do modułu, wygląda w porządku, rozpiąłem wtyczkę i potraktowałem piny sprayem czyszczący do elektryki.Poniżej foto z odczytów. Co dalej w takiej sytuacji?

 

2.jpg

1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W drugiej wtyczce zmierz ile Ohmów ma pin 5 do masy przy wyłączonym zaplonie.

Jeżeli >500 kOhm to jest uszkodzony zapłonnik napinacza lub moduł poduszek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem pin 5 o ile to ten co na foto poniżej, ale chyba tak, mam słabą baterię w mierniku i jak na tą chwilę wyszło tak, jutro zrobię jeszcze jeden pomiar i dam znać.

02.jpg

01.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności