Skocz do zawartości

jakie świce do astry f 1.6 8v lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Objaw jest taki gdy przełączę z lpg na benzynę to dławi się i szarpie na wolniejszych obrotach na biegu jałowym obroty spadają do 500 i chodzi silnik nieregularnie

 

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 12:31 ]

patrzyłem na świece są to świece BOSCH SUPER dwuelektrodowe wyglądają ok są okopcone na czarno zajrzałem też na wtryskiwacz i też wygląda ok

a jaki model świec NGK polecacie bo jest ich trochę i nie wiem jakie wybrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli masz silnik 8 zaworowy to kup jednoelektrodowe NGK,oznaczenia nie pamiętam.W dobrym sklepie napewno mają książkę z tabelami świec do każdego auta,podaj tylko rocznik auta,rodzaj silnika np. c16nz lub inny jaki masz pod maską.

Za komplet świec NGK powinieneś zapłacić w granicach 35 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece NGK jedno elektrodowe tak jak wyzej pisal kolega z tym ze sa dwa rodzaje, sa na 16 i na 21 klucz (wielkosc)... sadzac po roczniku u CIebie samochodu (97) musisz kupic te 16stki... bo opel w astrach od ktoregos roku chyba od ok 96 roku wlasnie wprowadzil swiece mniejsze ale glowy nie dam wiec sprawdz dla pewnosci jakie masz, a najlepiej to wykrec swiece pod sklepem i pokaz sprzedawcy 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kupiłem wcześniej niż mi odpowiedzieliście ale dwu elektrodowe ngk nie wiem czy to duża różnica niż jedno elektrodowe ale już kupiłem i po ptakach wymieniłem na te świece i dużej różnicy nie ma na benzynie to samo:( może to filtr paliwa też kupiłem więc jutro wymienię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuelektrodowe też mogą być,chodż pewnie zwiększy się delikatnie spalanie .Bynajmniej jak ja u siebie w vectrze założyłem dwuelektrodowe(silnik 8 zaworowy-c20ne)a zalecane są jednoelek.to mi zwiększyło się spalanie o 1 litra ,bynajmniej wskazania komputera tak pokazują,ale praca silnika ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie starych świec NGK na nowe NGK jednoelektrodowe (stare chyba też takie byly) różnicy nie odczulem, ale dopiero po ich wymianie dalo się lepiej wyregulować gaz i spalanie spadlo o ponad litr, więc dobre nowe świeczki mi pomogly 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci obroty spadaja do 500 to raczej nie jest to filtr paliwa... na gazie to bardzo czesto sie lubia zapychac wtryski zwlaszcza jak caly czas na gazie smigales a prawie wogole na PB - ja bym zaczal od nich...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam taki problem na benzynie tzn przy około 2tys obr/min jakby sie silnik dusi, traci moc. Powyżej 3tys obr/min idzie jak trzeba.

Ostatnio taki sam problem zauważyłem na gazie a to już mnie denerwuje bo i spalanie mi strasznie wzrosło i nie można normalnie jeździć, przyspieszać.

Na wolnych obrotach na benzynie silnik raz chodzi ok a raz jakby nie palił na któryś cylinder (obroty falują w granicach 700 obr/min).

Zamówiłem silniczek krokowy. Jak przyjdzie to wymienię i zobaczę czy się poprawiło.

Myślę też o lewym powietrzu, może uszczelki przepustnicy?

Elementy typu filtry, swiece, kable WN wymieniane niedawno.

 

Jakieś pomysły???

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności