Skocz do zawartości

jakie świce do astry f 1.6 8v lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a ja Wam będe odradzał NGK. Przede wszystkim trzeba sprawdzić gdzie były produkowane bo te z japoni są wytrzymalsze, ja kupiłem komplecik za 60 zł 2 elektrody i pół roku mi chodziły, zdechły po wymianie uszczelki pod głowicą.

Najlepszym rozwiązaniem dla mnie to chyba są POLSKIE ISKRY. silnik C16NZ te swiece bardzo lubi i jeździ na nich najlepiej. Ac ha miałem tez Boscha ale po wystrzale zrezygnowałem. Co chciałem dodać. Od roku śmigam na Iskrach i niewiem co to są wystrzały LPG tak ze ja polecam nasz rodzimy produkt do akurat takiego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

generalnie c16nz chodzi na większości świec to jest mało wymagający silnik on nawet nie powinien strzelac , chyba że miełeś upalony przewód wysokiego napięcia lub świeca była uszkodzona mechanicznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak na razie problemow z instalacja gazowa nie ma, a silnik juz od prawie 2 lat zagazowany. przy zakladaniu instalacji, to jest 16k km temu wymienione byly swiece (chyba na oryginalne gm) i kable WN, do tego wszystkie filtry. ostatnio zauwazylem jednak wzrost spalania, pali ok 12l w miescie, a wczesniej palil jakies 10-11. strzalow zadnych nigdy nie mialem. po ilu km nalezy wymienic filtr powietrza, bo u mnie od montazu instalacji nie byl wymieniany :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam astre 1.6 8 V na gaz przerobiłem nie dawno,mam do was pytanie czy muszę zmienić świece,czy jest to wymagane a jak tak to jakie mamy z tego korzyści?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Jeśli elektrody nie są wypalone, świece nie są uszkodzone, to nie ma takiej konieczności. Ale warto sprawdzić przerwę i ich stan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Waldek37

Witam

mam pytanie, a raczej problem - szarpie mi silnikiem, nierówno pracuje, gaśnie na niskich obrotach, dusi się, w czasie jazdy brakuje mocy.

Pompka paliwa wymieniona, filtr paliwa, świece i przewody.

Silnik to 1.6 benzyna, czwarta świeca jest wypalona pozostałe okopcone

Dzieje się tak na zimnym i ciepłym silniku

 

Pisz ze składnią bo czytać nie idzie - zgrubnie poprawiłem/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dikeys

Jeśli chodzi o świece,mam u siebie NGK dwuelektrodowe nr. chyba 23,takie jak zaleca producent i jest ok.,wymiana co 10 tys i po sprawie,a co do silnika: jeżeli ci dobrze chodzi na gazie,a na benie się dusi pierwsze pytanie - jak często jeżdzisz na benzynie,bo może wcale.Wiesz ,są oszczędni którzy twierdzą że cały czas jeżdżą na gazie i potem właśnie są takie tego skutki,siada pompa paliwa. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waszo321

Witam,

Ja także mam podobny problem w corsie 1.4 8V. Także silnik na benzynie nie pracuje tak jak powinien- na niskich obrotach jest zamulony, nie chce iść, po wciśnięciu gazu zamiast przyspieszać tak jakby nie daje sobie rady. Przy wyższych obrotach problem znika... Nie znam dokładnych zakresów bo nie mam obrotomierza. Auto jest eksploatowane praktycznie tylko na gazie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności