Skocz do zawartości

wymiana rozrządu z18xe wraz z uszczelniaczami


grooby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań odnośnie wymiany rozrządu wraz z uszczelniaczami walków oraz wału w Astra H z silnikiem z18xe:

1. czy do ściągnięcia dolnego kółka od rozrządu (tego na wale) muszę mieć ściągacz czy siedzi mocno?

2. jak odkręcić i dokręcić  koła od wałków czym je przytrzymać czy trzeba ściągać pokrywę zaworów i trzyma się za wałek kluczem?

3. czy trzeba mieć blokady na internecie znalazłem tylko blokadę zakładaną na koła od wałków wsadzaną pomiędzy.

4. kiedy dolne koło zębate od wału kwalifikuje się do wymiany aktualny przebieg 250k km

5. czy pompę wody smaruje się czymś chodzi o to że gdzieś przeczytałem że się smaruje czymś dodatkowo chyba żeby uszczelki nie uszkodzić (nie składa na sylikon oczywiście)

 

momenty dokręcania są w sam naprawiam więc tutaj raczej żadnego błędu się nie popełni

myślałem żeby spróbować zrobić to samemu bo tam cudów nie ma tylko właśnie sprawę komplikują uszczelniacze ponieważ przy takim przebiegu widzę że zaczyna się coś przypacać od wałka rozrządu.

 

z góry dziękuję za pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grooby napisał:

czy siedzi mocno?

Z reguły schodzi bez problemu.

 

3 minuty temu, grooby napisał:

jak odkręcić i dokręcić  koła od wałków czym je przytrzymać czy trzeba ściągać pokrywę zaworów i trzyma się za wałek kluczem?

Tak jest najbezpieczniej.

 

3 minuty temu, grooby napisał:

czy trzeba mieć blokady na internecie znalazłem tylko blokadę zakładaną na koła od wałków wsadzaną pomiędzy

To już zależy od umiejętności i doświadczenia. Ja w tym silniku nie używam żadnych blokad.

 

4 minuty temu, grooby napisał:

kiedy dolne koło zębate od wału kwalifikuje się do wymiany aktualny przebieg 250k km

Przejedzie drugie tyle.

 

4 minuty temu, grooby napisał:

czy pompę wody smaruje się czymś chodzi o to że gdzieś przeczytałem że się smaruje czymś dodatkowo chyba żeby uszczelki nie uszkodzić (nie składa na sylikon oczywiście)

Ja powlekam leciutko smarem do hamulców, żeby przy kręceniu pompą nie przyszczypało oringa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności