Skocz do zawartości

cb do użytku w weekend


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie panowie... czym się różni Uniden 510 od 520? którego lepiej brać? Yaro jak Ci ściąga ten president 45cm? ;>

U510 ma tylko filtr ANL i SQL

U520 ma dodatkowo oprócz tego szybką 9,RF-gain,Papugę

 

z przydatności to RF-gain w dużych miastach przy długiej antence to na pewno ++

 

 

Folrida mimo ze krótka to dobra antena bo tak na prawdę to nie jest promiennik w formie pręta jest to antena helikalna jej długość (próbując sprawności) można odnieść do zwykłej anteny prętowej o długości ok 1m(np Hustlera)

 

Ja mam floride na kombi i spisuje sie na ++ (choć na trasy zakładam dłuższą czasami)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 rozni sie tym ze ma dodatkowo :

 

- RF Gain (regulacje czułosci odbiornika)

- Wyjscie na tzw. "papuge" czyli cos takiego jak ma np. Policja (chodzi o ten głosnik na zewnatrz przez ktorego mozesz sobie przekazac innym uzytkownikom ruchu co o nich myslisz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif)

- i szybki powrot z dowolnego kanalu na kanal 19

 

moim zdaniem jak na twoja jazde to wystarczy w zupelnosci 510... w 520 masz te bajery ktore sa zupelnie nie potrzebne( no moze poza RF gain) na krotka jazde a trzeba za nie zaplacic...

 

a antenka sciaga mi do 7 km to bez zadnego problemu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję radio TTi 770.Mam takie od dłuzszego czasu i jest bardzo fajne w użytkowaniu.

Jak do tej pory działa niezawodnie i nie mam z nim żadnych problemów.

Radio ma dobre parametry nadawczo odbiorcze.

Co do anteny to ja Hustlera wymieniłem po tygodniu.

No ale ludzie mają i żyją.

Zasadniczo im dłuższa antena tym lepiej.

Tylko nie kupuj jakiś wynalazków.

Od Sunkera też bym się trzymał z daleka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie... po dłuższym zastanowieniu i wysłuchaniu Waszych, jakże cennych opinii zdecydowałem się zakupić Unidena 510 XL wraz z Hustlerem IC100, a czkolwiek po nocy nie przespanej na czytaniu forum cb-radio zmieniłem zdanie i zamiast hustlera zapodam sobie ML-145(ML 145 V-2 Sunker - ta lepsza 5dBi zysku a nie 4 :)). czy dłuższa antena tym lepsze osiągi? powiedzcie czy dobrze zrobiłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie... po dłuższym zastanowieniu i wysłuchaniu Waszych, jakże cennych opinii zdecydowałem się zakupić Unidena 510 XL wraz z Hustlerem IC100, a czkolwiek po nocy nie przespanej na czytaniu forum cb-radio zmieniłem zdanie i zamiast hustlera zapodam sobie ML-145(ML 145 V-2 Sunker - ta lepsza 5dBi zysku a nie 4 :)). czy dłuższa antena tym lepsze osiągi? powiedzcie czy dobrze zrobiłem?

Zestaw ok.

 

Dorzucę tylko ze nie odczujesz róznicy miedzy 4 a 5dBi. tak naprawdę nie odczujesz nawet miedzy 2 a 5 itp) to są zyski elektryczne w mobilowych warunkach to bardziej wyścig producentów i mały chwyt marketingowy.

Długi bat to dobry bart ja to mówią i jeśli nie przeszkadza ci długość ML to zestaw ok.

jak pisałem wyżej

ja mam U520 i Floride(można rzec na miasto) i ML-k na trasę. Mnie to starcza aż nad to..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie... bat od anteny da się troche zgiąć? bo 148cm nie jest łatwo pomieścić, właśnie byłem z miarą w garażu i cieniutko... doradźcie! czy zostać przy tym Hustlerze?

 

PS.

jak Wy mieścicie takie długie antenki w samochodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie... bat od anteny da się troche zgiąć? bo 148cm nie jest łatwo pomieścić, właśnie byłem z miarą w garażu i cieniutko... doradźcie! czy zostać przy tym Hustlerze?

 

PS.

jak Wy mieścicie takie długie antenki w samochodzie?

NO niestety długa antena dobrze sie spisuje ale jest tez upierdliwa. Dla tego mam dwie bo jakbym miał po każdym powrocie i wyjedzie do pracy sklepu wyciągać auto z garażu montować i demontować antenę to bym zwariował chyba.

 

W garażu jak wracam z trasy to odkręcam przed wjazdem i kładę wzdłuż dachu od wewnętrznej strony relinga. Magnes zostaje na dachu(do czasu przekładki na krótka)

Mi sie hustler nie zmieści na aucie przy wiedzie do garażu (max antena bez ściągania na kombi to 70zm) przynajmniej u mnie ale bramy garażowe maja swój standard(wiec podejrzewam ze wielkich różnic nie będzie)

Ale na pewno hustlera łatwiej do bagażnika wrzucić..

 

 

ew uchwyt na kalpę i tam zamontować coś koło 1,5m (tak montują w połowie kalpy na wysokości lampy. przynajmniej do tyłu maja dobry zasięg bo do przodu to tyle ile ponad dach wystają (resztę masa auta trochę przesłoni...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności