Skocz do zawartości

cb do użytku w weekend


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo jest zachwalany Uniden PRO520xl lecz on nie ma homologacji

tylko wybrana partia nie miała homologacji ale klan Presidenta zrobił swoje.

 

Z nowymi Unidenami niestety trzeba uważać bo większość dostępnych radyjek jest przestrojonych a nie zawsze tym zajmują się odpowiedni ludzie, natomiast samo radyjko za tą cenę jest najlepsze w klasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję moi drodzy by poszukać odpowiedniego tematu do kontynuacji poszczególnych wątków tej dyskusji: Uniden, homologacja, Meriva... trzymajmy sie tego, co już jest, a piszmy w kółko o tym samym w 10-ciu miejscach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś kiedyś wyczytałem ze w 80% jakość nadawania/odbioru zalaży od anteny. więc faktycznie na antenę bedę musiał przeznaczyć trochę więcej. narazie jednak próbuję zdecydować się i wybrać pomiędzy Alanem 109 a Intekiem M-150. Generalnie przed zakupem Inteka powstrzymują mnie dwie rzeczy: brak diodowej skali siły sygnału i

na Inteki mówią szumofony

Chociaż ta druga mniej :shock:

 

mówię zawsze jak nie sprawdzę to nie uwierzę

też się zaliczam do tego typu ludzi.

 

Gdyby Uniden 520 xl miał homologacje to wiedziałbym co kupić... chociaż słyszałem, że była produkowana seria tego właśnie modelu, która jest dopuszczona do użytkowania w naszym kraju- czy to prawda? na allegro przy każdym radiu piszą, że ma homologacje, jak sprawdzić czy ktoś nie wpuszcza mnie w maliny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Sip, jest taka technika że wszystko można praktycznie zrobić

tu w Gdyni jest taki facet co pomaga kierowcą dojechać do celu (nie pamiętam jak się na nich mówi) więc z nim rozmawiałem i na postoju i w czasie jazdy odległość około 7 km. twierdzi że mnie słychać idealnie że chciał by wszystkich słyszeć tak dobrze więc chyba nie jest tak najgorzej z tym Intekiem

jutro lub pojutrze jadę po lepszą antenę wtedy się przekonam co i jak :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem co zrobić by wybrać dobrze... aż przypomniałem sobie o pewnym znajomym co siedzi w radiach nie od dziś... ani nawet nie od roku czy dwóch :P

wczoraj podjechałem do niego okazało się że ma na sprzedaż antene Midland ML-145 w stanie dobrym za 40 zł :shock: widać po niej, że przejechała na dachu kilka tysiecy kilometrów (podobno ok 5tyś), plastik lekko zpłowiał i wyblakł od deszczu i słońca ale nadal jest sprawna w 100%. także antene już mam 8)

 

za jego radą postawiłem na sprzet z wyższej półki jednak używany. Dowiedziałem się też wreście czegoś o Inteku, mianowicie według niego są to bardzo dobre radia. dla przykładu podłączyłmi tą antenke do Inteka M-110 i nawiązał łączność z kierowcą który właśnie był na zjeździe na a4 (około 17 km od miejsca nadawania), bez strojenia.... mówił, że jak by zestroić to radio z tą anteną to śmiało 20km sięgnie. Proponował mi tego Inteka za 150zł jednak ja się rozglądam za czymś z ASC, RFGain, MicGain, skalą siły sygnału i nie obowiązkowo LOW. Ma też Inteka M-760 i by mi odpowiadał bylko musze narazie czekac bo wystawił go na aukcje i mam nadzieje, że nikt nie zalicytuje :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Sip, i bardzo dobrze kombinujesz ja wczoraj zamontowałem antenkę ML145 jest fajnie

tylko jak będziesz sam stroił antenkę pamiętaj że jeśli wystroisz przykładowo na kanale 20 i będziesz miał SWR 1.1 to nie znaczy że jest dobrze

należy zestroić kanał 1 i 40 by był jak najbardziej zbliżony SWR i dopiero sprawdzasz jaki jest na 20 kanale

tego praktycznie nikt nie mówi a to jest najważniejsze przekonałem się o tym osobiście

tak więc powodzenia :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności