Skocz do zawartości

Sterownik silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy zepsuł mi się sterownik silnika do Opla Astry II 1,8 .

symbol GM 90560476. Może ktoś mi pomoże gdzie taki zakupię oczywiście używany. Będę bardzo wdzięczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj dobrze na allegro... czasem sie znajdzie... a poza tym to szperaj na forum, moze ktos sie oglaszal... a tak ze mozna po szrotach pojezdzic czasem stoja rozbite autka i zawsze cos mozna z nich wyciagnac 8) pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. A może ktoś z Was naprawiał sterownik bo znalazłam na allegro Pana który się tym zajmuje.Podzielcie sie wiedza czy potem taki naprawiany sterownik bdzie chodził prawidłowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. A może ktoś z Was naprawiał sterownik bo znalazłam na allegro Pana który się tym zajmuje.Podzielcie sie wiedza czy potem taki naprawiany sterownik bdzie chodził prawidłowo?

napisz model silnika jeszcze i objaw usterki..

 

Zależy kot to naprawia, ja nie miałem nigdy reklamacji ale nie naprawiam każdego co mi wpadnie (miara sił na zamiary)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak bedzies zkupowal sterownik (ECU) to zeby byl w komplecie znaczy sie: komp, pastylki immo( te z kluczyka), nr vin auta a najlepiej kody z carpassa bo inaczej to na nic bedzie chyba ze tylko do przeszczepu organow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie odświeżam posta bo mam problem;

a wiec moja asterka słabo pali trzeba kila razy przekręcić silnikiem żeby zagadała :) jak jest rozgrzany to za pierwszym zapali, pojechałem wiec do dobrego elektryka sprawdzić co jest elektryk na to ze sygnał ze sterownika silnika na pompę paliwa jest spóźniony i w tym jest problem,próbował cos tam zrobić ale nic z tego :( zaproponował za 60 zł ze podłączy mi dodatkowy przycisk pod kierownicą który wywoła wcześniejszy sygnał na pompę i będzie hulać nawet mi to pokazał pod kostki podłączył kablem i nacisną przycisk co było słychać ze pompa pracuje i faktycznie pomogło, ale narazie zrezygnowałem z tego pomysłu ,więc powiedział ze sterownik silnika do wymiany, ja troszkę poszperałem i znalazłem typa na alledrogo co naprawia sterowniki podaje link

 

http://www.allegro.pl/item1008278558_opel_astra_sterownik_komputer_silnika_1_6_1_4_1_8.html

 

i co wy na to czy jest sens takiej naprawy czy macie może inne pomysły

nowy sterownik to wydanie kupę szmalu a gdzieś tam czytałem na forum ze na samym sterowniku sie nie kończy ,i do tego dochodzą inne zmiany np z imo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa sterownika to na pewno tańsza inwestycja niż nowy,ale jak długo będzie chodził i jak dobry jest ten co będzie go naprawiał to sam nie będziesz wiedział,ale mogę ci powiedzieć co ja miałem ze swoim bo już naprawiałem swój sterownik dwa razy,za pierwszym razem popsuł się już po 3 miesiącach a ostatnio naprawiałem go w grudniu u innego i już pewniejszego fachowca i póki co wszystko odpukać działa jak się należy,przy okazji miałem jeszcze jeden serownik z innego auta i tez mi naprawił i dodatkowo wczytał do tego drugiego kod immobilajzera z mojego orginalnego i teraz mam na zapas,za oba zapłaciłlem 250zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel7606

Naprawiałem sterownik u tego mistrza z linku post wyżej - na razie ok - naprawa trochę kosztowała bo serwisant zaproponował mi naprawę nie tylko części ktora powodowała błąd ale poprawił też resztę przegrzanych styków - tak mi powiedział - ile w tym prawdy - nie wiem - jest rok gwarancji - co do terminu realizacji - autko cały tydzień stało - ale wydaje mi się że warto. Głupia sprawa z montażem tego sterownika - w mojej astrze- -silnik Z16XE sterownik jest na korpusie silnika więc dalej jest narażony na przegrzanie - tttm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności