Skocz do zawartości

Corsa D system dds nowe czujniki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Wulkanizator wymienił czujniki na nowe ponieważ ze starymi nie było komunikacji. 

Niestety błędu na desce nie da się skasować przyciskiem, przejechanie większego odcinka także nie pomaga. 

Pytanie więc czy po takiej wymianie czujników trzeba je zakodować? Op comem czy innym interfejsem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Tyle że w corsie d z system dds nie ma informacji jak wprowadzić samochód w tryb kodowania nowych czujników przy użyciu tego urządzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi pokazać czujniki które założył wulkanizator i ile za nie zapłaciłeś ?  Przeczytałem że masz nowe czujniki i z rozpędu wrzuciłem tpms

System dds nie ma czujników IMG_20230309_222547.jpg

Serwis:
Po skorygowaniu ciśnienia powietrza w oponach, w przypadku wymiany opony lub koła, zmiany pozycji koła (np. zmiana koła z przodu do tyłu) należy ponownie nauczyć / inicjalizować system:

Nacisnąć przycisk DDS na 4 sekundy (przy włączonym zapłonie lub pracującym silniku), lampka kontrolna miga 3 razy
Po przejechaniu pewnego odcinka system jest gotowy do pracy, tzn. za pomocą różnych profili jazdy są uczone różne zakresy prędkości. W celu nauczenia wszystkich zakresów prędkości potrzeba ok. 1 godziny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Możesz mi pokazać czujniki które założył wulkanizator i ile za nie zapłaciłeś ?  Przeczytałem że masz nowe czujniki i z rozpędu wrzuciłem tpms

System dds nie ma czujników IMG_20230309_222547.jpg

Serwis:
Po skorygowaniu ciśnienia powietrza w oponach, w przypadku wymiany opony lub koła, zmiany pozycji koła (np. zmiana koła z przodu do tyłu) należy ponownie nauczyć / inicjalizować system:

Nacisnąć przycisk DDS na 4 sekundy (przy włączonym zapłonie lub pracującym silniku), lampka kontrolna miga 3 razy
Po przejechaniu pewnego odcinka system jest gotowy do pracy, tzn. za pomocą różnych profili jazdy są uczone różne zakresy prędkości. W celu nauczenia wszystkich zakresów prędkości potrzeba ok. 1 godziny!

Dokładnie nie wiem jakie czujniki. Coś jak :

https://allegro.pl/oferta/4-x-czujniki-cisnienia-tpms-opel-13581561-12293354375?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_i_felgi_pla_pmax&ev_campaign_id=17996349066&gclid=Cj0KCQiApKagBhC1ARIsAFc7Mc6moBbCWCOXZ2GlHIcjUyUfjGL7Kb_uroJHf_9tVCK_HkfJxvDqRE8aAgo7EALw_wcB

Sposób z przyciskiem dds nie działa. Dlatego zastanawiam się czy nie trzeba coś zresetowac/przypisać w ECU. 

Edytowane przez Januszzzz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności