Skocz do zawartości

Vektra C Problem z instalacją Radia po wymianie wyświetlacza GID na CID


Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono auto to vectra c przedlift 2.2 dti.

Dwa dni temu zakupiłem wyświetlacz CID moduł CIM z polifta i chciałem CID-a podłączyć zamiast gid-a. Pierwszy problem jaki mnie spotkał po wymianie to nie działające radio sprawdziłem na kostce ISO od radia brak napięcia na czerwonym kablu czyli 12v po stacyjce w przypadku gida wszystko działa ok. Może ktoś wie czy trzeba jakiś kabelek podmienić we wtyczce od wyświetlacza albo ma schemat dla ułemnych wtyczki.

 

CIM zalogowany poprawnie wymienione przyciski na kierownicy na rolki panel climatrinik po podłączeniu CID-a lewa strona rolek na kierownicy działa można wejść w menu itd 

 

Druga prośba to zakupiłem przejściówkę ISO na FAKRA z kabelkami do włożenia we własnym zakresie mam radio cd70 navi i nie umiem poprawnie połączyć kabli a może bardziej boję się sam podłączyć ze schematów mało kumam bo w ISO są kable trochę inaczej opisane a w Fakra inaczej. W ISO stały plus, plus po zapłonie, masa, zasilanie na antenę połączyłemz Fakra pozostałe dwa kable nie ogarniam po opisie.

Nie wiem na którym pinie w Fakra i iso ma być podświetlanie radia po włączeniu świateł oraz SVC czy SWC.

 

Co do Can-Bus to wiem, że muszę dołożyć dwa kabelki z wyświetlacza do radia

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie co do radia to temat prawie ogarnięty dałem sobie dwa dni odpoczynku i okazało się, że CAN BUS jest odpowiedzialny za poprawne działanie radia

wszystko działa poprawnie po za przełączaniem CID-a w tryb nocny nie reaguje na włącznik świateł. Na wyświetlaczu jest nastawione na auto można równierz zmienić na stałe tryb nocny lub dzienny.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RODI86 napisał:

Ok Panowie co do radia to temat prawie ogarnięty dałem sobie dwa dni odpoczynku i okazało się, że CAN BUS jest odpowiedzialny za poprawne działanie radia

wszystko działa poprawnie po za przełączaniem CID-a w tryb nocny nie reaguje na włącznik świateł. Na wyświetlaczu jest nastawione na auto można równierz zmienić na stałe tryb nocny lub dzienny.

 

Zoba cz to 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności