Skocz do zawartości

Sintra X22XE Filtr oleju


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie ważne jaki filtr byle wymieniać olej 10W40 i filtr co maks 12000km.

Co prawda ja uważam że mann jest trochę lepszy od innych.

Motorek na pewno się odwdzięczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

W sumie nie ważne jaki filtr byle wymieniać olej 10W40 i filtr co maks 12000km.

Co prawda ja uważam że mann jest trochę lepszy od innych.

Motorek na pewno się odwdzięczy.

A orientujesz się gdzie znajduje się dokładnie czujnik temperatury plynu chłodzącego bo raczej do wymiany bo na zegarze nie pokazuję temperatury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona strzałka na fotce poniżej czujnik jedno pinowy jest na wskazówkę - obok czujnik 2 pinowe ten jest do "ECU" (strzałka niebieska).

Czujnik znajduje się na magistrali wodnej pod cewka zapłonową. 

mw.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2023 o 22:01, rafalgrzegorz napisał:

Czerwona strzałka na fotce poniżej czujnik jedno pinowy jest na wskazówkę - obok czujnik 2 pinowe ten jest do "ECU" (strzałka niebieska).

Czujnik znajduje się na magistrali wodnej pod cewka zapłonową. 

mw.jpg

 

Nie będę ponawiał ale pomalu go robie filtr paliwa to on ma gdzieś z przodu czy tak jak w innych markach z tyłu od listwy progowej oraz jaki nr filtra podchodzi do 2.2 16v.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa na ramie w okolicy słupka "b" - oryginału nie pamiętam, ale sprawdź czy ktoś tam nie wsadził jakiegoś innego zamiennika.

Oryginalny jest na opasce i Oplowskich złączkach.

Coś takiego: https://erli.pl/produkt/filtr-paliwa-opel-sintra,137272687?gclid=Cj0KCQjwla-hBhD7ARIsAM9tQKsO5NlgqXcPRhcHuWZxdYbCK-eNqn_VXEpU-dxqLit4CPyscK6PSW4aAgG0EALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rafalgrzegorz napisał:

Filtr paliwa na ramie w okolicy słupka "b" - oryginału nie pamiętam, ale sprawdź czy ktoś tam nie wsadził jakiegoś innego zamiennika.

Oryginalny jest na opasce i Oplowskich złączkach.

Coś takiego: https://erli.pl/produkt/filtr-paliwa-opel-sintra,137272687?gclid=Cj0KCQjwla-hBhD7ARIsAM9tQKsO5NlgqXcPRhcHuWZxdYbCK-eNqn_VXEpU-dxqLit4CPyscK6PSW4aAgG0EALw_wcB

 

Ok to tego Filtrona 938 mogę wstawić i podejdzie jak bym chciał zamówić? Op com dobrze sobie radzi z tą sintra podstawowe błędy żeby ogarnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wcześniej sprawdził jaki jest filtr.

Moja sintra z żadnym op-comem się nie łączyła tylko TECH-2 dawał rade.

Czasem dało się jakiś błąd z silnika skasować, ale trzeba było po innym modelu szukać z tym motorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności