Skocz do zawartości

Katalizator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Założyłem konto ponieważ posiadam już drugą astrę tym razem wybór padł na 2.0t 147kw o kodzie z20ler rok produkcji to 2009. Chciałbym spytać co zrobić z katalizatorem ponieważ wyświetla się błąd ECN042011, co oznacza że katalizator zakończył żywot, byłem już u mechanika i wstawił emulator na sondę lecz to nie pomogło nie znam się na tym ponieważ nie jestem mechanikiem ale chciałbym wiedzieć jak inni sobie z tym poradzili. Dodatkowo auto dopóki się nie rozgrzeje to przy mocniejszym wciśnięciu gazu (lecz nie zawsze) jakby na chwilkę odcinało turbinę lecz dosłownie na milisekundę po czym podaje dalej moc. A skoro już piszę ten post to chciałbym spytać o parę moich fanaberii bo zauważyłem że ostatnio drążek zmiany biegów doznał lekkich luzów na biegu jałowym jak i na 1 można nim poruszać lekko w lewo i w prawo bez użycia siły oraz przy wrzucaniu biegu pierwszego słychać tyknięcie w poprzedniej astrze 1.8  też tak miał lecz tu od zakupu tego nie było a zaczęło się dzisiaj  oraz sprzęgło zaczęło gorzej łapać silnik zaczyna się lekko trząść bez dodania gazu czego nie było, w poprzedniej astrze miałem tak cały czas auto wręcz całe drżało i wydawało się jakby mogło zgasnąć. Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat oraz być może rozwiązanie paru tych problemów z racji że obecną astrę fajnie się użytkuje i zapewnia frajdę z jazdy to chciałbym utrzymać ją w dobrym stanie a w okolicy nie mam nikogo kto znałby się dobrze na oplach.

Pozdrawiam.

20230327_112459.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0420  to nie koniecznie musi być katalizator.

Ja miałem wypalone prawie pół kata i spaliny były w normie. Ale trzeba sprawdzić endoskopem po wykręceniu obydwu sond .To może być też wina nieszczelnego wydechu ,dolotu  , sonda 2 ,zalanie olejem katalizatora , wtryskiwacze , świece, przestawienie rozrządu.

Więc najpierw przegląd konkretny katalizatora i jeżeli nie jest dziurawy to można go wymyć i szukać dalej jak pisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym użył płukanki forte do czyszczenia układu paliwowego i katalizatora? Na testach na yt widziałem że pomaga. Oraz czy jeżdżenie z taką usterką nie szkodzi silnikowi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Astralover69 napisał:

Na testach na yt widziałem że pomaga.

Na co pomaga?Na to co napisałem? Tylko  mechaniczne działanie. Plukanki itp.pomagają jako zapobieganie a nie naprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to że jeżeli katalizator faktycznie byłby zapchany to może przeczyściło by to i kata i sondę aczkolwiek rozglądam się już za jakimś porządnym mechanikiem który się tego podejmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności